Vyšla nová verze CyanogenMod 11 M12

cm_11_m12

Zatímco vývojáři patrně nejoblíbenější alternativní ROMky CyanogenMod již připravují verzi 12, postavenou na Androidu 5.0 Lollipop (informovali jsme v aktualitě Začaly přípravy ROM CyanogenMod 12, postavené na Androidu 5.0 Lollipop), vyšlo v noci na dnešek dvanácté sestavení “milestone” verze 11. CyanogenMod 11 M12 přináší osvědčený Android 4.4.4 KitKat s řadou vylepšení a přidanými funkcemi.

Vyšla nová verze CyanogenMod 11 M12 Vyšla nová verze CyanogenMod 11 M12

Sestavení “M” vycházejí zpravidla jednou měsíčně, přinášejí především opravy nalezených chyb a další aktualizace a jsou považována za dostatečně stabilní pro běžné použití. “Emkové buildy” jsou hlavní verzí ROM a nahradily původní “stabilní sestavení” (“stable”).

M buildy jsou hlavní verzí ROM M buildy jsou hlavní verzí ROM

Aktualizace probíhá formou OTA (“Over The Air”, tedy vzduchem) a uživatelům bude nabídnuta automaticky, případně ji lze zkusit iniciovat v systémovém nastavení v sekci Informace o telefonu/tabletu-Aktualizace systému. Obrazy ke stažení jsou v těchto chvílích nahrávány na oficiální web.

V těchto okamžicích ještě nebyl publikován oficiální seznam provedených změn (“changelog”), takže můžeme jen spekulovat, jaké novinky CyanogenMod 11 M12 vlastně přinese. V říjnu CyanogenMod 11 M11 zahrnoval řadu oprav a vylepšení, jako jsou oprava síly signálu na určitých zařízeních, aktualizace frameworků a základních aplikací, seznam zařízení připojených k Wi-Fi skrze tethering a další.

Aktualizace probíhá formou OTA Aktualizace probíhá formou OTA

Chcete-li nainstalovat alternativní ROM CyanogenMod na vaše zařízení, budete muset mít nainstalovanou vlastní konzoli pro zotavení (například CWM nebo TWRP). Poté stačí stáhnout si ZIP soubor ROM pro daný telefon či tablet a balíček aplikací Google (Gapps zip), uložit oba soubory do interní paměti a flashnout je přes konzoli.

Zdroje: Android Authority, Android Headlines, Android Geeks, Android Police, 9to5Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

kalkulacky_ico

SvětAndroida doporučuje: 4 kalkulačky

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (55)