CyanogenMod 10.1 přidává možnost pořizování HDR snímků

cm10

Jednou z novinek Androidu 4.2 je aplikace Fotoaparát, která kromě zcela inovovaného uživatelského rozhraní přinesla také nové funkce – například sférické fotografie či možnost pořizování HDR (High Dynamic Range) snímků.

Aplikace Fotoaparát v Androidu 4.2 umí HDR snímky Aplikace Fotoaparát v Androidu 4.2 umí HDR snímky

Vývojáři, podílející se na jedné z nejpopulárnějších alternativních ROMek CyanogenMod, přidali do včerejšího testovacího sestavení (“nightly build”) verze 10.1 (konkrétně 10.1-20130219-NIGHTLY) podporu HDR fotografií.

CyanogenMod 10.1-20130219-NIGHTLY CyanogenMod 10.1-20130219-NIGHTLY

HDR fotografie jsou zpravidla sestavovány ze tří snímků – jednoho s normální expozici, druhého podexponovaného a třetího přeexponovaného, jež jsou následně spojeny v jeden. Hlavním přínosem takto zpracovaných fotek je zachycení detailů ve tmavých i světlých částech scény.

HDR fotografie jsou zpravidla sestavovány ze tří snímků HDR fotografie jsou zpravidla sestavovány ze tří snímků

Protože CM 10.1 aktuálně testujeme na Samsungu Galaxy S II, samozřejmě jsme focení HDR obrázků vyzkoušeli. Výsledky rozhodně nejsou přesvědčivé, a to ani když vezmeme v potaz skutečnost, že se jedná pouze o testovací verzi. Zatímco Nexus 4 pořídí HDR snímek ve zlomku sekundy, na Galaxy S II trvá celý proces několikanásobně déle, neboť jednotlivé fotky jsou pořizovány s poměrně velkými prodlevami. Autoří CyanogenModu kvůli tomu doporučují používat pro pořizování HDR fotek stativ nebo jiný způsob stabilizace.

Na Samsungu Galaxy S II jsou jednotlivé fotky pořizovány s poměrně velkými prodlevami Na Samsungu Galaxy S II jsou jednotlivé fotky pořizovány s poměrně velkými prodlevami

Co je horší – během vytváření HDR fotky celý proces před dokončením spadne s chybovou hláškou. Výsledkem jsou tři fotografie s různou expozicí, ale ani jeden HDR snímek. Samozřejmě je možné, že na jiných zařízeních to bude fungovat lépe či dokonce zcela správně.

Na Samsungu Galaxy S II skončí celý proces vytváření HDR fotky chybou Na Samsungu Galaxy S II skončí celý proces vytváření HDR fotky chybou

Zdroje: Android Central a Google+ CyanogenMod.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)