Cyanogen se šíří dále, dostane se do více zařízení střední třídy

Cyanogen nahledak

Společnost Cyanogen se na svém blogu pochlubila, že začala podporovat více zařízení střední třídy, jako jsou například druhá generace Motorola Moto E nebo třetí generace Motorola Moto G. Oba zmíněné modely se nyní dostávají mezi smartphony, pro které Cyanogen oficiálně vyvíjí svou komunitní ROM CyanogenMod, konkrétně CyanogenMod 12.

Poprvé od dob CyanogenMod 7 (jinak řečeno od dob, kdy byl aktuální Android 2.3 Gingerbread) se také oficiální vývoj dostává na zařízení, jako jsou například Honor 4, Honor 4X, Huawei Ascend Mate 2 nebo Huawei Snapto. Zatímco vy si budete moci užívat oficiální verze modifikovaných Androidů v podobě CM 12 i na modelech střední třídy, Cyanogen dodává, že samozřejmě stále pracuje na tom, aby se modifikovaný Android dostal do stěžejních zařízení, jakými jsou například HTC One M9, Samsung Galaxy S6 a LG G4. Také by se mělo dostat na japonské a čínské dvou simkartové modely LG G3, Samsung Galaxy S5 a HTC One M8. Stejné rozšířené podpory se pak dočkají i modely Xiaomi Mi 3W a Xiaomi Mi 4.

Cyanogen Wiki - katalog

Pokud by vás zajímalo, zda právě váš smartphone se dostal do hledáčku společnosti Cyanogen, můžete navštívit Cyanogen Wiki, kde najdete veškerá podporovaná zařízení a stav vývoje pro ně. V katalogu jednoduše rychle vyhledávat konkrétní zařízení nebo si je nechat zobrazit všechna. Při této příležitosti tak můžete během scrollování objevit spoustu smartphonů, které se z různých důvodů stali legendami.

Zdroj: PhoneArena

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)