Čtenáři doporučují: aplikace na sledování provolaných minut, odeslaných SMS a přenesených dat

ikona

Řešíte každý měsíc otázku, jak daleko jste v čerpání volných minut či datového limitu? Bojíte se příštího vyúčtování? Chcete vědět, jakou částku po vás bude chtít operátor za své služby? Odpovědět vám mohou aplikace, které doporučili naši čtenáři!

Před dvěma týdny jsme přinesli redakční výběr čtyř aplikací, s jejichž pomocí můžete kontrolovat objem přenesených dat, počet odeslaných textových zpráv a provolané minuty. Samozřejmě v závěru jsme dali, jak se stalo tradicí, slovo našim čtenářům, kteří mohli nominovat programy, jež se do našeho seznamu nevešly.

Vzhledem k technickým problémům, kvůli kterým se několik hodin po vydání nezobrazoval formulář pro čtenářské nominace, v tomto kole výjimečně budeme brát v potaz i aplikace, které čtenáři zmínili v diskuzi pod článkem.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • První týden (10. ledna) vyhlašujeme v redakci téma následujícího kola “SvětAndroida doporučuje“. Redaktoři mají sedm dnů na to, aby nominovali své aplikace.
 • Po uzávěrce (17. ledna) začínáme připravovat článek “SvětAndroida doporučuje” s redakčními nominacemi.
 • Po týdnu (24. ledna) vychází článek “SvětAndroida doporučuje” a na jeho konci je připraven formulář pro čtenáře, kteří mohou nominovat programy, jež dle jejich názoru v přehledu chybí.
 • Uzávěrka čtenářských nominací je po týdnu od vydání článku (31. ledna). Hned poté začínáme připravovat článek “Čtenáři doporučují“.
 • Navazující díl “Čtenáři doporučují” vychází týden po uzávěrce (7. února). V tu chvíli se v redakci vyhlašuje téma pro další kolo “SvětAndroida doporučuje“.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů “SvětAndroida doporučuje” a “Čtenáři doporučují” je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jak již bylo řečeno, v tomto díle jsme mimořádně započítali i ohlasy z diskuze pod článkem.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Připomeňme si zběžně, jaké programy na sledování provolaných minut, odeslaných SMS a přenesených dat nominovali redaktoři našeho portálu:

Do dnešního dílu jsme započítali nominace od osmi čtenářů, kteří náš výběr doplnili celkem o čtyři aplikace. Pojďme se tedy podívat na dnešní kvarteto.

3G Watchdog

Vítězem čtenářských nominací se stal program 3G Watchdog, který doporučili tři čtenáři. Zasloužené prvenství potvrzuje i vysoké hodnocení aplikace v Obchodě Play – známka 4,7 svědčí o tom, že stávající uživatelé jsou s aplikací nadmíru spokojeni. Ostatně i počet stažení, převyšující pět milionů, je dostatečným indikátorem, svědčícím o tom, že 3G Watchdog rozhodně stojí za vyzkoušení. Placenou verzi si zakoupilo přes padesát tisíc uživatelů.

Dejme slovo prvnímu nominujícímu, aby nám vysvětlil, proč byste si měli nainstalovat právě 3G Watchdog: “Vynikající aplikace na sledování dat, která má nepřeberné možnosti nastavení (včetně plně přizpůsobitelného nastavení zúčtovacích období či období pro FUP), možnost sledování dat roamingu, Wi-Fi a mnoho dalšího”, napsal Had.

3G Watchdog: spotřeba mobilního internetu 3G Watchdog: spotřeba mobilního internetu

3G Watchdog: spotřeba dat přes Wi-Fi 3G Watchdog: spotřeba dat přes Wi-Fi

Čtenář baxbady si tuto aplikaci vybral proto, že umí zobrazovat přenesená data ve widgetu na ploše. Třetí nominující, který se podepsal jako Michal, považuje 3G Watchdog za nejlepší program pro sledování datových přenosů.

V Obchodě Play se můžete dočíst, že aplikace slouží ke sledování množství přenesených dat a jejich spotřebu aplikacemi. Z hlavních vlastností a funkcí jmenujme:

 • Umí měřit přenesená mobilní data, data v roamingu a přenosy přes Wi-Fi.
 • Pokročilá předpověď předpokládaného využití dat.
 • Široké možnosti nastavení pravidel počítání (počítání v blocích, ignorování uploadu, vyloučení vybraných aplikací, vynechání zadaných období, nezapočítávání 2G nebo 4G dat).
 • Historie využití dat s grafem a exportem do CSV.
 • Měří využití dat jednotlivými aplikacemi.
 • Upozornění při dosažení limitu a volitelné automatické zakázání mobilních dat.
 • Pět stylů widgetu.
 • Zálohování a obnovení s možností automatické zálohy.

3G Watchdog: historie celkové spotřeby 3G Watchdog: historie celkové spotřeby

3G Watchdog: widgety na domovskou obrazovku 3G Watchdog: widgety na domovskou obrazovku

Aplikace je k dispozici zdarma, nicméně pokud budete chtít využívat všechny funkce, musíte si pořídit placenou verzi Pro, která stojí necelých sedmdesát korun. Plná verze umí Importovat nastavení a data, nicméně až do importu nesmíte odinstalovat původní verzi. Program je, kromě dalších jazyků, lokalizován také do češtiny a slovenštiny.

Na některých zařízeních nefunguje 3G Watchdog správně – před instalací tedy doporučujeme zkontrolovat v Obchodě Play a na oficiálních stránkách, zda s vaším zařízením nejsou hlášeny potíže.

3G Watchdog: nastavení FUP 3G Watchdog: nastavení FUP

3G Watchdog: nastavení varování 3G Watchdog: nastavení varování

Z dosavadních uživatelů zmiňme například tento názor: “Výborná aplikace na sledování objemu přenesených dat. Rozlišuje spotřebu mobilní sítě a Wi-Fi. V nové verzi i pěkný widget na zákaz/povolení přenosu dat mobilní sítě, který nahradí jiné aplikace pro tento účel… Je vidět že na ní tvůrce neustále maká. Kdo nemá neomezený FUP, měl by ji mít.” K vidění jsou ale i kritické ohlasy: “Na Samsungu Galaxy S fungoval docela hezky, ale na Galaxy S II blbne – někdy nepočítá vůbec a jindy ne všechno. Mám pochyby, zda na androidu je vůbec nějaký slušný počítač dat.”

3G Watchdog
Richard Gruet
Verze 0.38.6 (20. 1. 2013)
Velikost 1,0 MB
1.5+


Zdarma


66,95 Kč

 

PhoneUsage

Aplikaci PhoneUsage doporučili dva čtenáři, přičemž na druhé místo ji dostala známka 4,2. skorpen vyjmenoval zásadní výhody tohoto programu: “Počítá data, SMS a hovory. U hovorů se dá nastavit systém počítání (například 1+60), má svůj widget. V historii se dá zobrazit dnešní den, tento týden, tento měsíc, minulý měsíc a 2 měsíce zpět. Umí zobrazit jak odchozí, tak příchozí zprávy, hovory a data, u nichž graficky rozliší, kam jsme toho provolali nebo propsali nejvíc. Mám ho už na čtvrtém telefonu a právě kvůli přehlednému widgetu mi naprosto vyhovuje.”

Druhý nominující, podepsaný jako spermosh, byl skoupější na slovo – hlavní klady vidí v pěkných grafech, statistikách, možnostech nastavení a widgetu.

PhoneUsage: týdenní souhrn PhoneUsage: týdenní souhrn

PhoneUsage: nastavení období PhoneUsage: nastavení období

Na rozdíl od 3G Watchdogu, který se orientuje výhradně na sledování objemu přenesených dat, je PhoneUsage komplexní aplikace, která měří i provolané minuty a odeslané textové zprávy. Podívejme se, jaké funkce nabízí:

 • Nastavení denních, týdenních a měsíčních limitů.
 • Upozornění při překročení limitu.
 • Widgety zobrazující volání, zprávy a data.
 • Přehled aplikací podle toho, kolik dat spotřebovaly.
 • Zjistíte, komu voláte nejvíce.
 • Přehledy za poslední hodinu, den, týden a měsíc.
 • Široké možnosti nastavení – pochopitelně nechybí volitelný začátek fakturačního období.
 • Čítač dat sleduje jak data, přenesená přes síť mobilního operátora, tak i přes Wi-Fi. Výsledky zobrazuje v přehledných grafech.

PhoneUsage: statistiky volání PhoneUsage: statistiky volání

PhoneUsage: statistiky textových zpráv PhoneUsage: statistiky textových zpráv

Z uživatelských recenzí zmiňme například hodnocení majitele HTC Desire, který napsal: “Zatím jsem nepoznal lepší a to už jsem vyzkoušel hodně programů. Je při spuštění pomalý, ale vyplatí se…” Na druhé straně stojí uživatel s HTC G2, který dal aplikaci jen jednu hvězdičku: “Neměří úplně přesně, má méně nastavení a možností než jiné programy. Nejhorší je však jeho žravost systémových prostředků, šel pryč.”

PhoneUsage je ke stažení zdarma, ovšem zobrazuje reklamní proužky. Pokud byste se chtěli zbavit reklamy a podpořit autora, můžete si za necelých 30 Kč koupit klíč k verzi Pro.

PhoneUsage_ widgety na domovskou obrazovku PhoneUsage_ widgety na domovskou obrazovku

PhoneUsage: možnosti nastavení PhoneUsage: možnosti nastavení

Bezplatnou variantu si nainstalovali více než půl milionu uživatelů, klíč k verzi Pro si koupilo přes 50 tisíc z nich.

PhoneUsage
Jupiter Apps
Verze Liší se dle zařízení (7. 1. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma


29,88 Kč

 

Můj Vodafone

Máme tu aplikaci, která není pro každého. Jak už jste asi správně usoudili z názvu, tento program využijí pouze klienti mobilního operátora Vodafone. Zatímco ostatní programy této kategorie si veškeré parametry měří samy, Můj Vodafone si stahuje informace z webové samoobsluhy, a prezentované údaje jsou tedy do puntíku v souladu s tím, co vám naúčtuje operátor.

Spokojený uživatel camlost o této aplikací říká: “Můj Vodafone má v nové verzi použitelný widget, který zobrazuje data (minuty a data, možná i SMS, které nepoužívám) tak, jak je najdete v Samoobsluze – to znamená přesně podle zúčtovacího období.” Nelze se ale ubránit srovnání s vítězným programem redaktorských nominací: “Takové pěkné statistiky jako My Data Manager tam ale nenajdete, je to jen interface k Samoobsluze,” dodává camlost.

Můj Vodafone: přihlášení Můj Vodafone: přihlášení

Můj Vodafone: úvodní obrazovka Můj Vodafone: úvodní obrazovka

Druhý čtenář, vystupující pod přezdívkou Mavi, napsal: “S tímto programem jsem si stoprocentně jistý, kolik už mám vyplýtváno dat, protože údaje jsou přímo od operátora :) Alternativní “hlídače dat” mi připadaly někdy docela nepřesné, občas to ani nezaznamenávalo a tak podobně. Já jsem spokojený právě s tou aplikací od Vodafonu :)”

My jsme se při testování aplikace setkali s nemožností přihlášení, což není právě dobrá reklama.

Podívejme se, jak svůj program prezentuje červený operátor v Obchodě Play: “aplikace Můj Vodafone vám umožní jednoduchý přístup k vašemu účtu. Stačí se přihlásit svým telefonním číslem a heslem a informace máte jak na dlani.”

Můj Vodafone: informace o čerpání minut a SMS Můj Vodafone: informace o čerpání minut a SMS

Můj Vodafone: informace o čerpání dat Můj Vodafone: informace o čerpání dat

V Aplikaci najdete:

 • Můj Tarif – informace o tarifu.
 • Chytrý přehled – informace o útratě za služby Vodafonu.
 • Čerpání dat – informace o čerpání dat z internetového balíčku.
 • Čerpání minut a SMS – informace o čerpání hlasového a SMS balíčku.
 • Vyúčtování a Informace o kreditu – stav úhrady, výše posledního Vyúčtování a stažení Vyúčtování v PDF (tarifní zákazník), výše kreditu a jeho vypršení (zákazník s předplacenou kartou).
 • Zakoupení FUP – dokoupení dodatečného FUP limitu pro váš internetový balíček.

Proti konkurenci má tento program ještě jedna důležitá výhoda: aplikace Můj Vodafone je zcela zdarma v České republice i v zahraničí. Při jejím používání ani nečerpáte data ze svého internetového balíčku.

V hodnocení Obchodu Play dal Petr Vlasák aplikací čtyři hvězdičky – jednu odebral za, dle jeho mínění, nedotažený widget. Své hodnocení okomentoval: “Aplikace jako taková mi přijde výborná. Nechápu ovšem, proč widget, který má mít spíš informační charakter, obsahuje dokupování dat. Další problém je trvalé přihlášení. Bezpečnostní hláška je výborná… To opravdu nejde oddělit trvalé přihlášení widgetu od zbytku aplikace? Dál by nebylo špatné tlačítko pro manuální aktualizaci na widgetu nebo jiná možnost nastavení aktualizací. Před další úpravou bohužel widget nevyužiji.”

Můj Vodafone: chytrý přehled Můj Vodafone: chytrý přehled

Můj Vodafone: widgety na domovskou obrazovku Můj Vodafone: widgety na domovskou obrazovku

Zbývá dodat, že program si z Obchodu Play stáhlo přes 100 tisíc uživatelů a jeho známka je 4,0.

Můj Vodafone
Vodafone Czech Republic a.s.
Verze 1.6.2 (25. 1. 2013)
Velikost 2,1 MB
2.1+


Zdarma

 

Traffic Counter

Poslední, ale zdaleka ne nejhorší aplikací dnešního přehledu je Traffic Counter. Poslední příčka mu náleží za pouze jednu nominaci, nicméně pokud bychom se dívali na známky v Obchodě Play, byl by Traffic Counter s hodnocením 4,3 druhý. O kvalitách svědčí i čísla: více než sto tisíc instalací a přes 10 000 zakoupených placených verzí.

Program doporučuje pepanos, který o něm říká: “Jednoznačně nejlepší na volání, SMS, data a Wi-Fi je Traffic Counter. Chyby měření jsou snesitelné a má super widgety.”

Traffic Counter přehled provozu Traffic Counter přehled provozu

Traffic Counter: grafy Traffic Counter: grafy

Co tedy tento program nabízí?

 • Měření dat přenesených přes mobilní sítě a Wi-Fi.
 • Počítání SMS a provolaných minut.
 • Měření dat přenesených jednotlivými aplikacemi (pokud to podporuje systém).
 • Widgety na domovskou obrazovku.
 • Zobrazení údajů za celou dobu, měsíc, týden nebo den.
 • Možnost vyloučit z počítání vybraná čísla i časové úseky.
 • Informace o použití a dosažení nastavených limitů v notifikační liště.
 • Statistiky a grafy-
 • Kalkulace nákladů.
 • Nízká spotřeba energie.
 • Malá náročnost na operační paměť.

Traffic Counter: souhrnné statistiky Traffic Counter: souhrnné statistiky

Traffic Counter: nastavení tarifu Traffic Counter: nastavení tarifu

Soudě z reakcí stávajících uživatelů nemusí Traffic Counter na všech zařízeních fungovat správně. Například majitel HTC Desire HD podotýká: “Ešte by to chcelo trošku na tom popracovať. Wi-Fi ukazuje nesprávne.” Jiný uživatel se Samsungem Galaxy W kritizuje: “Bohužel na mém telefonu počítá špatně příchozí SMS – zhruba dvojnásobek než je realita.”

Aplikace je dostupná zdarma (bez reklam!), nebo ve verzi Pro, jež přidává widgety 4×1 a 2×1 a možnost zálohování. Placená verze přijde na necelou padesátikorunu.

Traffic Counter: nastavení limitů Traffic Counter: nastavení limitů

Traffic Counter: widgety na domovskou obrazovku Traffic Counter: widgety na domovskou obrazovku

Traffic Counter Extended
Carl Hopf
Verze 1.7.1b (26. 9. 2011)
Velikost 382 kB
1.6+


Zdarma


49,18 Kč

 

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)