Jak zjistit všechny potřebné informace o vašem Androidu?

CPU Hardware and System Info

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali nějaké detailní informace o vašem zařízení? Chtěli jste dokázat kámošovi, že váš procesor má víc jader? Možná jste tedy narazili na fakt, že systém Android vám toho příliš neřekne. A často jste pak museli googlit a hledat. Ne všechno se ale dá vygooglit. V každém případě pro vás máme tip na aplikaci, která vám o vašem smartphonu či tabletu řekne úplně všechno. Jmenuje se CPU Hardware and System Info a jak už její název napovídá, dostanete všechny informace o systému i hardwaru.

Systém

Systém je první záložka, která na vás mrkne hned po otevření aplikace. Dozvíte se v ní například to jaké je jméno vašeho smartphonu, konkrétní označení modelu a výrobce, jaká je vaše základní deska, verze sestavení systému, jméno a číslo verze Androida. Ty zkušenější geeky a případně i vývojáře může zajímat například použité API, verze OpenGL, architektura procesoru, verze jádra systému (kernel) a nebo třeba zda má telefon udělena práva superuživatele.

Aplikace CPU Hardware and System Info

Informace o CPU a GPU

Další karta v pořadí vám práskne informace o procesoru. Kromě informací o maximálním a minimálním takt procesoru se dozvíte jeho procentuální vytížení, počet jader, počet aktuálně aktivních jader, teplotu CPU (pokud je smartphone vybaven teplotním čidlem CPU) a další zajímavosti, jako třeba které GPU je v čipsetu obsaženo a jaké má rozšiření.

Aplikace CPU Hardware and System Info

Paměti

Další dvě karty obsahují informace o pamětech. A to jako o operační paměti, tak o úložném prostoru. Opět se dozvíme maximální limity, zbývající volné místo, procentuální vytíženost, stav bufferů a stav cache.

Senzory

Každý telefon je má. Některý jich má více a některý méňě. Každý ale má alespoň nějaký. Těmi nejčastějšími pak bývají senzory okolního světla, magnetický senzor, proximity senzor (senzor přiblížení). Možná budete překvapeni, ale i informace ze všech těchto senzorů (a v mnohých případech i z dalších) se dají zjistit. Můžete tak například snadno odhalit, že některý z nich nefunguje jak má. Vývojáři nebo bastlíři pak mohou informace ze senzorů využít ke své práci.

Aplikace CPU Hardware and System Info

A mnoho dalších informací

Baterie, displej, síť, bluetooth a lokace. To je jen část ze zbývajícího výčtu informací, které vám aplikace CPU Hardware and System Info prozradí. Dozvíte se, v jakém stavu je vaše baterie, jaké rozlišení a jemnost má váš displej, jaká rozlišení zvládne váš fotoaparát, veškeré informace o síti ke které jste připojeni, ať už mobilní nebo WiFi. Aplikaci CPU Hardware and System Info vřele doporučujeme všem, kteří hledají ty nejdetailnější informace o hardwaru svého zařízení.

Aplikace je zdarma, ale obsahuje reklamy. V případě takto šikovných aplikací je škoda, že její výrobce nevydává i placenou verzi bez reklam. Každý, komu by se totiž takové informace hodily, by těch pár desítek korun obětoval.

CPU Hardware and System Info
CPU Hardware and System Info
Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)