Corning uvádí Project Phire: ještě odolnější krycí sklo

corning project phire

Corning stojí za řadou odolných krycích skel Gorilla Glass určených k použití nejen přes displeje chytrých telefonů a tabletů. Nově tato, pro svá tvrzená skla známá, společnost představila Project Phire což by mělo být sklo ještě více odolné proti poškrábání, než současná Gorilla Glass skla. Ve skutečnosti by, dle tvrzení samotného Corningu, mělo vzdorovat poškrábání téměř tak dobře, jako safírové sklo – to se používá například k překrytí ciferníků lepších hodinek či u některých smartphonů přes čočku fotoaparátu.

project phire saphire vs gorilla

Safírová skla jsou však relativně křehká. Kvůli tomu nabídne Project Phire kombinaci vlastnostího safírového skla a Gorilla Glass 4. generace. Bude díky tomu lépe odolávat poškrábání, než Gorilla Glass 4 ale na druhou stranu bude houževnatější a tím pádem odolnější při pádu než je tomu u safírového skla.

K představení krycího sklíčka, skrývajícího se pod označením Project Phire došlo na konferenci investorů v New Yorku. Toto nové krycí sklo by chtěl Corning nabídnout výrobcům chytrých telefonů ještě letos, nicméně na místě je otázka, kdy se k nám dostanou první přístroje s ním. Gorilla Glass 4 mají tito výrobci k dispozici již delší dobu a přesto se dají telefony s tímto sklem spočítat na prstech rukou.

Co na Project Phire od Corningu říkáte? Vítáte ji, nebo si myslíte, že jsou současná krycí skla dostatečně odolná proti poškrábání při běžném používání?

Zdroj: Cnet.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)