Navigační kámen?! Compass Stone nabízí navigaci bez rozptylování

navigacni-kamen-compass-stone-ico

Uživatelé si rychle zvykli na to, že chytré mobilní telefony dnes zastanou i funkci plnohodnotné navigace. Ne vždy je však možné a/nebo vhodné sledovat obrazovku telefonu. Pokud se například chcete kochat okolní scenérií, může být nutnost sledovat displej obtěžující. Proto společnost K&L Inc vymyslela Compass Stone – navigační oblázek, který se vejde do dlaně.

Hlavní myšlenky Compass Stone Hlavní myšlenky Compass Stone

Koncept tohoto velmi netradičního zařízení je ve své podstatě prostý. První, co musíte udělat, je nastavení cíle. Pro tento úkol bude k dispozici aplikace, která přes Bluetooth odešle souřadnice destinace do Compass Stone. Samotný přístroj je vybaven dvanácti LEDkami, kterými signalizuje, jakým směrem se máte vydat. S tím, jak se budete blížit cíli, budou světla blikat, čímž zařízení signalizuje vzdálenost. V okamžiku dosažení cíle pak LEDky blikají jedna za druhou. Během cesty k cíli není uživatel rušen žádným hlasem a nemusí sledovat obrazovku. Zařízení se po zadání cíle obejde bez chytrého telefonu a jakéhokoli datového připojení. S pomocí 12 LED zařízení zvládne také zobrazit informaci o přesném čase.

https://www.youtube.com/watch?v=XhwoTYphAjU

Je zřejmé, že toto navigační zařízení není vhodné pro každého a do určitých situací se prostě a jednoduše nehodí. Například v hustě zastavených oblastech města údaj o směru a vzdálenosti k dosažení cíle nestačí, respektive stačí, ale cesta bude zbytečně komplikovaná. Na tuto poznámku však autoři kontrují, že Compass Stone promění každou cestu do dobrodružství, protože nikdy nevíte, jaký inspirativní moment vás může čekat za nejbližším rohem. Podstatně příznivěji může fungovat tento způsob v přírodě, nicméně jak jistě potvrdí hráči geocachingu (a jiných podobných aktivit), téměř nikdy není vhodné “jít přímo za šipkou”.

Navigaci obstarává 12 LED Navigaci obstarává 12 LED

Světla rychle reagují na změny směru a jsou dobře viditelná i za jasného slunečního svitu. Patrně nejzásadnější výhodou proti telefonu je energetická nenáročnost. Podle autorů zvládne Compass Stone fungovat po celý den. Oblázkovitý tvar spolu s umístěním LED na zakřiveném povrchu má také nabídnout lepší čitelnost než plochý a lesklý displej. Vždy tedy budete mít jasnou představu o směru, kterým se máte vydat. Zařízení by mělo mít minimální odolnost proti vodě IPX3 a odolnost proti prachu alespoň IP4X.

Technické parametry Compass Stone

  • Rozměry: 32 × 60 × 48 mm
  • Hmotnost: 40 gramů
  • Světla: 12+1 LED
  • Provozní teploty: od -5 do 45ºC
  • Baterie: Li-Ion, 110 mAh, nevyměnitelná

Kde a za kolik Compass Stone pořídíte?

Pokud vás toto neobvyklé zařízení zaujalo natolik, že byste ho chtěli vlastnit, pak vězte, že je zatím nabízeno jen v kampani na Kickstarteru. Z požadovaných 45 000 dolarů se zatím podařilo vybrat jen necelých 3 500, nicméně do konce zbývá ještě 26 dní.

Jeden kus lze aktuálně získat v rámci akce “Ultra Early Bird” za 89 eur (2 404 Kč), ke kterým je však nutné připočítat ještě 12 eur (320 Kč) jako poštovné. V případě zakoupení deseti kusů najednou vás jeden přijde na 2697 Kč včetně poštovného.

Připadá vám více než 2,5 tisíce korun za takový gadget mnoho? Myslíte, že se autorům podaří získat kýžený obnos, potřebný k rozjezdu výroby? Podělte se o své názory v diskuzi!

Zdroje: androidauthority.com, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

be_on_road_ico

BE-ON-ROAD: podrobný test české navigace

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
29 min. uložit na později

Komentáře (13)