Comet Core: první smartphone, který plave na vodě

comet_core_ico

Od června tohoto roku kolují zvěsti o chystaném prvním chytrém telefonu, který bude umět plavat na vodě. Pointou tohoto zařízení tedy měla být nejen odolnost proti vodě, kterou se dnes může pochlubit už celá řada produktů, ale především schopnost udržet se na hladině.

Kromě této kuriózní vlastnosti má Comet Core nabídnout vskutku špičkovou výbavu: osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 na 2 GHz, 4 GB operační paměti, 32 či 64 GB interní paměti a 16Mpx fotoaparát. Obrazovka s úhlopříčkou 4,7″ a technologií SAMOLED nabídne rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů. O dodávku energie se stará akumulátor s kapacitou 2800 mAh.

Comet Core má nabídnout vskutku špičkovou výbavu Comet Core má nabídnout vskutku špičkovou výbavu

Neobvyklost zařízení mají podtrhnout LEDky instalované v hranách, které by měly měnit barvu s ohledem na to, jak se majitel cítí. Comet Core hodlá stavět na nejnovějších technologiích, vysoké rychlosti procesoru a elegantním designu. Telefon je nabízen v bílé, černé a světle žluté barvě.

Srovnání Comet Core, iPhone 6S a Samsung Galaxy Note 5 Srovnání Comet Core, iPhone 6S a Samsung Galaxy Note 5

Kolik tato „legrace“ bude stát? Pokud se zapojíte do crowdfundingového financování na serveru Indiegogo, pak překvapivě málo – zaplatíte jen 249 dolarů za 32GB variantu, tedy v přepočtu asi 6 000 Kč, respektive 289 dolarů (cca 6900 Kč) za verzi se 64 GB interní paměti.

Finální design a prototyp Finální design a prototyp

Comet Core svým počinem reaguje na skutečnost, že již 82,5 milionů smartphonů bylo poškozeno vodou, další byly zničeny na toaletách, v bazénech, na plážích a v mořích. Comet řeší problém prostě: plave na vodě a je odolný proti jejímu působení dle standardu IPX7. Zařízení si tedy můžete vzít s sebou, když si jdete zaplavat nebo si hodláte vychutnat surfování. Autoři již mají první prototyp, na kterém slibované funkce úspěšně demonstrují.

Comet Core: historie a současnost

V červnu se pokusili autoři rozjet svůj projekt skrze Kickstarter, nicméně následně zrušili kvůli „mnoha omezením a nařízením, které museli snášet“ ze strany provozovatele. Nyní se přesunuli na podobně orientované stránky pro financování startupů – Indiegogo – takže případní investoři mají druhou šanci na podporu tohoto neobvyklého telefonu.

Comet Core si můžete vzít s sebou, když si jdete zaplavat nebo si hodláte vychutnat surfování Comet Core si můžete vzít s sebou, když si jdete zaplavat nebo si hodláte vychutnat surfování

Redaktor Jimmy Westenberg ze serveru Android Authority je ale k Comet Core skeptický a ve své zprávě konstatuje, že se s největší pravděpodobností jedná o podvrh. Design, funkce, hardwarová výbava a cena působí značně nereálně, zejména v kontextu s faktem, že přichází od společnosti, která nikdy nevyrobila žádný mobil.

Na straně druhé je tu ale skutečnost, že nová kampaň je nastavena jako fixní, což znamená, že Comet Core nedostane žádné peníze, pokud nedosáhne svého cíle ve stanovené lhůtě. V době psaní této aktuality (středa 14. října ráno) se povedlo získat 29 600 dolarů z požadovaných 100 000 dolarů, přičemž do konce kampaně zbývalo 31 dnů.

Dosavadní vývoj a budoucnost Dosavadní vývoj a budoucnost

Původní idea tohoto telefonu se zrodila v červnu roku 2013. V září pak započal vývoj, který skončil v lednu 2014. V listopadu byl vyroben první prototyp a v září tohoto roku spuštěna kampaň na Indiegogo (autoři o svém pokusu uspět na Kickstarteru taktně mlčí). V příštím roce hodlají rozjet výrobu a v dubnu již počítají s rozesíláním objednaných kousků. Tak snad to nebude „Apríl!“

https://www.youtube.com/watch?v=xm3q5FgO5zI

Zdroj: Android Authority, Indiegogo.

Spousta Androidů na Alza Android RoadShow 2015

Chcete si vyzkoušet novinky na trhu a nejlepší smartphony současnosti? Pak dorazte na skvělou akci Alza Android Roadshow 2015 do Prahy již tuto sobotu 17. 10. K vyzkoušení budou desítky modelů nejrůznějších světových výrobců.

registracehome

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)