Co je chystaný Google Keep?

nexusae0_keep-512_thumb1

Tak nám zabili Google Reader, paní Müllerová! Ale je možné, že se Google chystá pro změnu nastartovat nový projekt (nebo restartovat projekt starší)? 1E100 prozkoumali zdrojové kódy na websajtě Googlu a nalezli zmínky o zatím neohlášené aplikaci či službě. Ta se podle všeho jmenuje Google Keep a je reprezentována ikonou se žlutým pozadím a zjednodušeným vyobrazením žárovky.

Ještě před pár hodinami existující odkaz směřující na sekci Keep na Google Drive je už nefunkční, ale i tak se internetovým šmejdilům podařilo proklikat se k zajímavým informacím – například k tomu, že již v červenci 2012 uveřejnil Google na svém Google+ profilu screenshot, na kterém je vidět klikatelný odkaz s popiskem Add to Google Keep.

Na screenshotu vpravo si povšimněte odkazu Add to Google Keep Na screenshotu vpravo si povšimněte odkazu Add to Google Keep

 

K čemu tedy bude Google Keep sloužit? Má to být snad nějaká forma uchovávání webových výstřižků (tzv. snippets)? Nebo se má jednat o aplikaci pro rychlé poznámky?

Z dostupných screenshotů lze usuzovat, že se bude jednat o jakousi webovou verzi aplikace OneNote od Microsoftu – tedy snadnou tvorbu poznámek, seznamů a obrázků. Tak co, bude na Google I/O velké odhalení?

nexusae0_wm_Untitled-4_thumb nexusae0_wm_Untitled-2_thumb

Zdroj: Androidpolice

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)