Čistý Android pro všechny HTC One a Samsung Galaxy S4

BNtBbGbCcAAon1k2

To, co nám připadalo jako naprosto nemožné, se stává realitou. Dva z předních výrobců mobilních telefonů, HTC a Samsung, se rozhodli, že umožní uživatelům zbavit se systémových nadstaveb v podobě Sense a Touchwiz a nabídnou ve spolupráci s Googlem telefony s naprosto čistým systémem – tak vznikla Google Edition. Do ní zatím patří HTC One a Samsung Galaxy S4.

Otázka byla nasnadě: co uživatelé, kteří si už One či Galaxy S4 koupili? Dočkají se i oni? Komunita XDA Developers už má odpověď. Šikovným kodérům se totiž podařilo “dumpnout” (extrahovat) systém z obou zařízení a odtamtud byl k vytvoření plně funkční ROM jenom krůček. Pokud máte s rootováním zařízení a instalací alternativních ROM zkušenosti, pak zamiřte do vlákna na XDA-Developers, kde senior člen Bigxie nabízí základní Android 4.2.2 pro stažení na HTC One. Systém zatím vypadá velmi slušně, vše důležité funguje (včetně Beats Audio) – bohužel se stále čeká na ovladač pro infračervený port.

aboutphone homescreen

Na Samsung Galaxy S4 se toho stihlo vyrojit už více, svoje štěstí zkoušejí různí členové XDA s rozdílným úspěchem, přičemž jako výchozí systém využívají všichni stejný základ I9505GUEUAMFD. Jak je patrné z kódu, jedná se o “naši” verzi se Snapdragonem. Zatím asi nejlepší verzi vypustil uživatel Jamal2367 – jedná se o deodexovanou ROM s nainstalovaným Busyboxem a jediná chyba, kterou tato verze obsahuje, je problém se zadáváním PINu. Je totiž nutné před instalací vypnout ověřování PINu na vaší SIM kartě. Další ROM pak vydal m33d0g, který od vydání systém nijak neaktualizoval. I zde se projevuje chyba se zámkem SIM karty a navíc si pár uživatelů stěžuje na pomalou Wi-Fi. Třetí v pořadí je janjan, který nabízí odexovaný a rootnutý systém s plnou podporou Wi-Fi, infračerveného portu, Flip coveru a dle všeho je jeho dílko čisté a stabilní. V neposlední řadě tu je HazAnwar, který nabízí deodexovaný a rootnutý systém s podporou drtivé většiny technologií a senzorů, zatím ale nefunguje funkce “Hover Touchscreen”.

Screenshot_2013-06-28-16-49-38 Screenshot_2013-06-28-16-49-20

Jako vždy platí, že flashování není vhodné pro nováčky a než se do celé procedury pustíte, pečlivě si nastudujte návody a postupy dostupné na internetu. Flash pochopitelně provádíte na vlastní riziko.

Zdroj: XDA Developers

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)