5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #135: Chytrý vypínač, TV BOX a další

tipy z ciny

Jen pár dní nás dělí od Štědrého večera. Balíčky z Číny již sice do Vánoc nedorazí, udělat si radost ale můžeme vždy. V dnešním díle pro vás máme tipy na chytrý vypínač, výkonný TV Box s Androidem či kabel s měřením napětí a proudu.

1) Chytrý vypínač Sonoff

Dálkové ovládání světel je dnes možné díky chytrým žárovkám. Vyměnit ovšem všechny žárovky může být poměrně nákladné, dalším řešením je proto chytrý vypínač. Díky němu lze použít stávající spotřebiče či světla a jen ovládat jejich napájení. To hravě zvládne chytrý vypínač Sonoff, který lze ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu či chytrým asistentem Amazon Alexa a Google Home. Tento chytrý vypínač lze samozřejmě ovládat i ručně, disponuje dotykovým snímačem a skleněným povrchem. Cena je navíc velice příznivá.

chytry vypinac sonoff-tipy z ciny

Cena: 349 Kč (DX.com)

2) TV BOX H96 MAX

Chcete naučit televizi novým kouskům? Udělat z hloupé televize chytrou? Pokud disponuje alespoň HDMI vstupem, můžete tak učinit pomocí oblíbených TV BOXů s Androidem. Dnes pro vás máme tip na vybavený H96 MAX, který se pochlubí 4GB RAM pamětí, 32GB vnitřním úložištěm, podporou přehrávání formátu H.265, Androidem 7.1 či třeba 5GHz Wifi a Bluetooth konektivitou.

H96 MAX – vlastnosti

 • CPU: RK3328
 • GPU: Mali-450
 • RAM: 4 GB
 • Úložiště: 32 GB
 • OS: Android 7.1
 • Konektivita: 5GHz WiFi, Bluetooth 4.0, HDMI, RJ45

H96-MAX-nakupovani v cine

Cena: 1244 Kč (GearBest)

3) USB-C kabel a lomený konektor

Mohou nastat situace, kdy je mezi vstupem do telefonu či jiného zařízení málo prostoru a běžný kabel nezapojíme. V tomto případě ale může pomoci lomený konektor, tedy konektor do pravého úhlu. Tento USB-C kabel se jinak pochlubí druhým USB-A konektorem, možností přenášet až proud 1,5 A a délkou 2 metry. Hodí se tedy spíše jako propojovací kabel do špatně dostupných míst.

USB-C kabel-nakupy v cine

xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 97 Kč (GearBest)

4) Kabel s měřením proudu a napětí

U kabelů ještě zůstaneme, tentokrát se ale podíváme na nabíjecí kabel s MicroUSB konektorem. Ten se pochlubí možností měřit protékající proud a velikost napětí. To se hodí v případě analýzy nabíječky nebo i funkčnosti telefonu. Délka samotného kabelu činí 120 cm a výrobci uvádí, že by měl být kabel schopen přenést až proud o velikosti 3 A.

Kabel mereni proudu-cinske zbozi

Cena: 109 Kč (Aliexpress)

zaslal Zbyněk Seják (celkově 1 tip)

5) Paměťové karty Samsung

Spousta chytrých zařízení dnes využívá paměťové karty. Ať už se jedná o mobilní telefon, fotoaparát či akční kameru, může se vám hodit tip na kartu od společnosti Samsung. Na výběr je několik velikostí i rychlostí karet, cena je pak o stokoruny nižší než v ČR a ušetříte rovněž za dopravu.

samsung microsd-cinske eshopy

Cena: od 320 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=”43″ title=”true” description=”true”]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 136. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)