Chytrý reproduktor Google Home začal lidem přehrávat reklamy

Chytrý reproduktor Google Home

Lidé, kteří na konci pracovního týdne používali chytrý reproduktor Google Home, čekalo při poslouchání denního souhrnu nemilé překvapení. Před nahlášením aktuálního počasí se ozvala informace, kterou hodně lidí slyšet nechtělo.

Chytrý reproduktor Google Home lákal na Disneyho film

Lidem se ihned poté, co reproduktor oznámil události z kalendáře, ozvalo “mimochodem” a začal vyprávět o tom, že dnes jde do kin Kráska a zvíře, nový film od společnosti Disney. Nejlépe to je vidět na několika videích, které lidé nahráli na sociální sítě. Podle některých zdrojů se tato reklama dostala i do telefonů s aktivovaným Google Assistant.

Je poměrně jasné, že Disney zaplatila Googlu nemalé peníze, aby takto lákal na nový film. Samotný Google se nejprve vyjádřil hodně nešikovně:

“Toto není reklama: krása v asistentovi je to, že zve naše partnery, kteří můžou odvyprávět své příběhy,” stálo ve vyjádření Googlu pro server Verge.

Mluvčí společnosti později oznámil, že reklama byla z asistentu i Google Home odstraněna. Nebylo údajně jejich záměrem udělat z toho reklamu. Jednalo se prý o časově omezený obsah. Nicméně i tak přiznal, že provedení mohlo být hodně lepší.

Myslíte, že Google zašel s reklamou tentokrát příliš daleko?

Zdroj: androidauthority.com,

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)