Chytrý reproduktor od Googlu je převlečený Chromecast

Chytrý reproduktor

Chytrý reproduktor Google Home už je několik dnů oficiálně na trhu, takže je čas podívat se na střeva reproduktoru. Server iFixit se do toho pustil ihned. Ze samotného rozebrání jsme se dozvěděli několik zajímavostí a samozřejmě také to, jak moc těžká bude případná oprava.

Chytrý reproduktor Google Home půjde opravit lehce

Ihned po rozebrání Google Home si lidé z iFixitu všimli, že Google Home má pouze dva mikrofony. Pro porovnání, Amazon Echo jich má rovnou sedm. Jestli je to nějaké velké mínus ale ukáže až čas.

Mnohem více zajímavější ale je, že když se dostali k základní desce, tak prý zažili menší deja vu. Většina věcí, jako třeba procesor, RAM nebo flash paměť je identická s loňským modelem Chromecastu. I samotný tvar základní desky je stejný, liší se jen umístění čipů.

Nakonec z demontáže zjistili, že většina částí Google Home jde jednoduše vyměnit. Na jejich hodnotící stupnici opravitelnosti dostal reproduktor 8/10. Jediná obtížná věc na výměnu je základní deska s LED světýlky, která je velmi silně přilepena k samotnému plastovému obalu. Pochválili také standardní šrouby a malé množství pohyblivých částí.

Troufli byste si na případnou opravu Google Home?

Zdroje: ifixit.com, androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)