Chytrý dům v podání Samsungu – jeden mobil vládne všemu

Bez názvu

Samsung je veleúspěšný výrobce elektroniky o tom není pochyb. Kromě smartphonů a tabletů s operačním systémem Android se věnuje i dalším domácím spotřebičům jako jsou televize, pračky nebo ledničky. Dalším krokem je tedy všechny tyto přístroje, a ještě mnohé další, jednoduše propojit a vytvořit ekosystém, kterému můžeme říkat inteligentní obydlí. Jak by se vám líbilo zapnout si pračku když právě nejste doma nebo automaticky snížit vytápění, abyste zbytečně neutráceli za energie? Přesně tyto vymoženosti Samsung slibuje a víc o nich prozradí na nadcházejícím veletrhu CES v Las Vegas.

samsung-smarthome

Všechna zařízení by spolu měla komunikovat díky službě, kterou Samsung nazval jako Smart Home Software Protocol. Díky tomu budete moct svůj domov spravovat odkudkoli. Dobrá zpráva pro ostatní výrobce (a pro odpůrce Samsungu) je, že chytrý dům bude komunikovat i se zařízeními ostatních společností. Nemusíte si tedy hned běžet pro sporák či WC od Samsungu.

Co na takový chytrý domov říkáte? Také se těšíte až mu vypadne elektřina?

Zdroj: AndroidCentral

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)