Ve městech budoucnosti si nabijeme telefon z chytrého stromu

chytre stromy wifi

V zahraničí se v posledních dvou letech začíná rozrůstat zajímavý projekt, a to chytré stromy, které plní hned několik funkcí. V městech budoucnosti by mohly mít důležitou roli. Co všechno tedy tyto umělé stromy umí?

Chytré stromy mají hodně využití

Tyto chytré stromy už se začaly instalovat v Dubaji, kde jich je již více než 50. I díky tomu se použil design ve tvaru palmy. Má to ale i jiný důvod, jak si můžete všimnout z obrázků a fotografií, tak na listech umělé palmy jsou solární panely. Ke každému stromu tak není potřeba řešit elektriku, všechnu potřebnou si dokážou stromy vyrobit. V noci pak navíc efektně svítí.

Vlastní elektrická energie se pak hodí k napájení Wi-Fi Hotspotu, který je v okolí palem. Dále se můžou z těchto stromů nabíjet telefony, tablety či notebooky. Zároveň může sloužit i jako místo k odpočinku, protože solární panely zároveň tvoří stín. V neposlední řadě je na umělém stromu velká informační tabule, ze které se dají přečíst zprávy, informace o místě apod. Strom je také vybaven kamerami a speciálním tlačítkem, kterým se dají přivolat záchranné složky.

Dokázali byste si představit podobné chytré stromy i u nás?

Zdroj: designboom.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)