Služby a aplikace Googlu prochází největším redesignem v historii

GoogleNow-update-po-zmene-loga-uvodka

Jak se dalo čekat, nová grafika Googlu se dotkne i samotných aplikací. Drobné úpravy spojené se změnou loga jsme očekávali v brzké době. Takovou změnu, jakou ale přináší aktualizace aplikace Google Now (Vyhledávání Google a Chytré karty), jsme ale nečekali. Rozhodně ne v tak krátké době. Svědčí to tedy o tom, že změna designu a loga Googlu se plánovala již delší dobu. Tak masivní proměna aplikace totiž není otázkou pár řádků kódu, které by se daly přepsat za pár hodin.

Chytré karty Google

 

Jak se Chytré karty proměnily?

Proměnu poznáte ihned po otevření aplikace Chytré karty. Na místě, kde je běžně k vidění logo (ať už v běžné podobě nebo v podobě svátečního Doodlu) nyní vidíme animaci, kterou jsme mohli vidět již včera na úvodní stránce Googlu, tedy animaci se změnou loga společnosti. Změnou však prošly i karty samotné. Nyní jsou přehledně roztříděny do kategorií Nadcházející, Informace pro vás a Příběhy ke čtení. Karty o počasí nyní nezobrazují pouze aktuální teplotu a stav oblačnosti v aktuálním (dalším nastaveném) místě, ale rovnou předpověď na dalších pět dní dopředu. Karty informující o dojíždění nyní nezobrazují mapku s navrhovanou cestou, ale jen informaci o cíli a přibližné době trvání cesty. Naopak karty webů, které často navštěvujete nyní kromě nadpisu stránky/článku zobrazí také krátkou anotaci nebo pár řádek textu. Změnou prošel také widget, díky kterému můžete pomocí fráze „Ok, Google“ hlasově vyhledávat přímo z plochy. Ten prošel samozřejmě změnou loga Google, které je nyní barevné. Barevný je nově také piktogram mikrofonu. Změnou samozřejmě prošla i animace při hlasovém vyhledávání. Ta je nyní opět opatřena pestrými barvičkami a úplně jiným vzhledem, než který jsme znali doposud. Drobnou změnou prošla i stránka s výsledky vyhledávání. Tam už ale změny nejsou tak masivní.

Aktualizace je uvolňována postupně mezi uživateli. Pokud se k vám ještě nedostala, tak nezoufejte, určitě dorazí během následujících hodin nebo dnů. A pokud jste úplný nedočkavec a zvědavec, můžete si na vlastní riziko stáhnout aktuální balíček z následujících odkazů:

Chytré karty Google pro Android 4.4 a vyšší

Chytré karty Google Now pro Android 4.1 a vyšší

Aktualizaci v současnosti nelze provést na posledním preview Android 6.0 Marshmallow, a to ani pomocí balíčku Apk!

Zdroj: AndroidPolice

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)