Chystá se Google Now pro prohlížeč Chrome?

google_now_ico

Google Now, inovativní nástroj, který se poprvé objevil v Androidu 4.1, můžeme stručně popsat jako “prediktivní informační službu” či “inteligentního osobního asistenta pro každý den”. Zatím je doménou mobilních telefonů a tabletů s Androidem 4.1 a 4.2 Jelly Bean, nicméně podle analýzy zdrojového kódu projektu Chromium to vypadá, že v dohledné době by mohli tuto funkci používat také uživatelé desktopového webového prohlížeče Chrome.

Google Now využívá celou řadu technologií ke sběru údajů o typickém chování uživatele v závislosti na čase a místě, ze kterých se snaží následně předvídat a nabídnout informace, které by mohl potřebovat. Například pokud máte v kalendáři naplánovanou schůzku na zadaném místě, Google Now sleduje vaši polohu a upozorní vás v okamžiku, kdy byste měli vyjet. Bere přitom v potaz dopravní situaci na trase, takže vám v případě dopravních problémů doporučí vyrazit na cestu o něco dříve než za normálních podmínek. Kromě toho Google Now informuje o počasí, upozorňuje na narozeniny, nebo třeba doporučí restauraci. Ve Spojených státech pak funguje například sledování zásilek, nalezení čerpací stanice či informace o leteckých spojích.

Introducing Google Now

Introducing Google Now

Na přímou otázku redaktora CNETu Stephena Shanklanda, zda bude Google Now implementováno v prohlížeči Chrome, odpověděla mluvčí Google Jessica Kositz zatím dosti neurčitě, že Google pořád zkouší nové funkce v Chrome, ale v tuto chvíli není nic, co by k tomu mohla sdělit.

Rozšíření funkce Google Now mimo platformu Android by jistě ocenili uživatelé Windows, OS X a možná i iOS. Navíc jde o zatím poměrně volný segment trhu, kde je jediným konkurentem “osobní asistentka” Siri v systému iOS, která patrně průnik do webového prohlížeče neplánuje. Na druhou stranu je takřka jasté, že desktopová verze by nepřinesla plnou funkcionalitu té mobilní – například proto, že by neměla možnost zjišťovat přesnou polohu počítače.

Google Now na telefonu Google Now na telefonu

Ve hře je ale samozřejmě také méně optimistická možnost – totiž že se Google Now bude týkat pouze operačního systému Chrome OS, nikoli samotného prohlížeče.

Zdroje: PC Mag, CNET, The Android Soul a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)