Chystá se Google koupit WhatsApp za miliardu dolarů?

WhatsApp

Server DigitalTrends informoval o tom, že momentálně probíhají obchodní jednání týkající se ceny, za kterou by Google mohl odkoupit populární aplikaci pro rychlé zasílání zpráv WhatsApp. Hovoří se až o miliardě dolarů, což je při současném kurzu zhruba 20 miliard Kč.

whatsapp-031212-650x0

Samotná jednání začala prý před čtyřmi až pěti týdny a zdá se, že WhatsApp dělá vše pro to, aby vyhnal cenu co nejvýše. Možná se inspiroval magickou sumou s devíti nulami, kterou minulý rok investoval Facebook, aby získal pod svá křídla aplikaci pro úpravu a sdílení fotografií Instagram. Koupení tohoto oblíbeného “kecálka” (někdo by se možná raději přimlouval za Viber nebo třeba LINE) dostává ve světle nedávno diskutovaného sjednocování komunikačních služeb pod souhrnný Google Babel nový rozměr. Pokud si můžeme dovolit trochu spekulovat, bylo by možné, že by Google začlenil WhatsApp právě do Babel, tím kompletně překopal a rozšířil své služby a pokusil se urvat si pro sebe větší kus trhu? Dávalo by to smysl. SMS jsou na ústupu, vládne instant messaging – ať už je to některá ze sítí typu Skype, ICQ, Google Talk nebo chat skrz Facebook.

Trend stupňující se oblíbenosti různých kecálků, které vám i při intenzivní komunikaci neseberou víc jak pár stovek kilobajtů z datového tarifu, je nepřehlédnutelný. Vždyť skrz samotný WhatsApp bylo během loňského Štědrého dnu zpracováno 18 miliard zpráv.

Celou kauzu budeme sledovat – kdyby k obchodu opravdu došlo, mohlo by to zásadním způsobem ovlivnit to, jak pomocí mobilů komunikujeme.

Zdroj: DigitalTrends

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)