Nejčastější chyby při hraní Pokémon Go, které dělají začátečníci

Chyby pri hrani Pokemon Go nahled-1

Hra Pokémon Go ovládla celý svět a každým dnem přibývají noví trenéři. Jaké jsou chyby při hraní Pokémon Go, které začátečníci dělají? Pojďme se na ně zaměřit v dnešním článku.

1) Obsazujte stadiony až v momentě, kdy je můžete “vybrat”

Všude okolo nás jsou umístěny stadiony, o které můžete jako trenéři bojovat a umisťovat sem své Pokémony. A důvod? Kromě samotného zabrání stadionu pro svůj tým můžete vybírat pravidelně i bonusy v podobě mincí a Stardust. A to vždy za 21 hodin. Mezi časté chyby při hraní Pokémon Go patří snaha obsazovat vždy a všechny stadiony kolem vás. Místo toho se vyplatí počkat, až budete mít možnost stadiony “obrat o bonusy”, tedy po 21 hodinách, kdy vám v menu Shop přibude tlačítko Collect.

V ten moment se vyplatí vyjít do ulic, obsadit co nejvíce stadionů a hned je tlačítkem Collect vybrat. Díky tomu získáte bonus hned za několik Pokémonů najednou, což se vám při obsazování stadionů po celý den nepovede – než se dostanete k tlačítku Collect, stadiony vám obsadí protihráči.

Kompletni navod Pokemon Go-souboj copy

2) Nesnažte se vyvíjet Pokémony hned, ale počkejte si na Lucky Egg

Díky Candy, které sbíráte chytáním Pokémonů, můžete jednotlivé druhy vyvíjet ve vyšší stádia. Po čase hraní budete vyvíjet Pokémony opravdu často. Vyvíjet je ale ihned patří mezi chyby při hraní Pokémon Go, které dělají začátečníci velmi často. Daleko lepší strategií je vyčkat, až budete mít možnost vyvinout hned několik Pokémonů (klidně 10), spustit Lucky Egg a až poté se dát do vyvíjení. Za každý vývoj totiž dostanete zkušenosti, díky Lucky Egg jich ale získáte 2x tolik.

Chyby pri hrani Pokemon Go vyvoj

3) Sbírejte všechny Pokémony, ne jen ty, které nemáte

Někdo by možná razil strategii, že nemá smysl chytat Pokémony, které již máte. To ale opět patří mezi chyby při hraní Pokémon Go, neboť za každého chyceného Pokémona dostáváte zkušenosti, Stardust a Candy. Díky tomu můžete získat vyšší level trenéra a vylepšovat nebo vyvíjet Pokémony. Pokud je ale Pokémon příliš silný, navíc se brání chycení (oranžová či červená kružnice okolo něj) a vy jej zase tak moc nepotřebujete, utrácení Poké Ballů se v tomto případě vyplatit nemusí.

Kompletní návod Pokémon Go - shop

4) Nezapomeňte hned od začátku na inkubátory a vejce

Začátečníci jsou zpočátku uchváceni chytáním Pokémonů a o nějaké vejce se nezajímají. To je ale opět chyba, protože vám právě vejce mohou přinést úplně nové Pokémony, na které jen tak nenarazíte. A vzhledem k tomu, že se vejce vyvíjí díky reálnému pohybu hráčů, přišly by kilometry vaší chůze vniveč.

Kompletní návod Pokémon Go - vejce

5) Využijte v boji speciální útoky

Zpočátku se mohlo zdát, že jsou souboje ve stadionech pouhou klikačkou na Pokémony. Není to ale úplně pravda – před útoky protivníků lze tahem prstu uhýbat a hlavně dlouhým stiskem používat speciální útoky. Ty uberou soupeřům pořádný kus života, musíte ale počkat na jejich nabití (barevné obdélníky u vašich životů). Opět věc, která se řadí mezi nejčastější chyby při hraní Pokémon Go.

Chyb pri hrani Pokemon Go

6) Používejte Razz Berry při chytání Pokémonů

Chytit Pokémona je ve většině případů snadné, někdy jsou ale Pokémoni silní a ještě se chytání brání (barevné kružnice okolo nich). Pomůckou pro snazší chycení je Razz Berry – ovoce, které dokáže Pokémona uklidnit a zvýšit tak šance na chycení. Vzhledem k tomu, že tento bonus dostáváte pravidelně na Pokéstopech, by byla škoda jej nevyužívat.

Chyb pri hrani Pokemon Go - razz berry

7) AR režim se ne vždy vyplácí

Aby autoři hry navodili pocit, že chytáte Pokémony v reálném světě, přidali do hry prvek rozšířené reality. V praxi se tak stává, že se Pokémoni promítají na okolní krajinu díky snímkům z fotoaparátu. Vypadá to výborně, to jistě ano, ale většinou to komplikuje samotné chytání (minimálně to hráče rozptyluje). Pokud se tedy potřebujete soustředit na chycení opravdu vzácného Pokémona, rozhodně doporučujeme tento režim deaktivovat. To lze přímo v boji ikonkou v pravém horním rohu.

Zakazane praktiky Pokemon Go - misto

8) Vyhazujte věci z batohu kvůli místu pro nové položky

Po nějaké době hraní se vám stane, že se váš batoh naplní – zaplní jej Poké Bally, spreje k uzdravení, Razz Berry apod. Do batohu se vejde pouze 350 položek (bez vylepšení), tento prostor je potřeba hlídat. Může se vám totiž poté stát, že přijdete k Pokéstopu a vyhrané věci se vám do batohu nevejdou. V menu Items můžete pomocí ikony popelnice jednotlivé položky vyhazovat – zbavit se tak třeba 20 nepotřebných Revive apod. Zkrátka zvažte, čeho máte až příliš a co byste naopak potřebovali ponechat a sbírat.

Kompletni navod Pokemon Go-bonusy

9) Netipujte výsledné CP před vyvinutím, vypočítejte si jej

Kolik bude mít moje Eevee po vývoji? Vyplatí si ji “evolvnout” hned, nebo investovat Candy raději později? Takové otázky jsou zpočátku velmi časté a mezi nejčastější chyby při hraní Pokémon Go se řadí právě předčasný vývoj všech Pokémonů. Výsledné CP po vývoji totiž nemusíte tipovat, existují nástroje pro vypočítání – například aplikace Evolution Calc či webová kalkulačka.

Chyby pri hrani Pokemon Go evoluce

10) Pokémony nechte v bitvě klidně padnout

Při bojích ve stadionech se často stane, že je váš soupeř silnější, a je jasné, že se současným Pokémonem jej porazit nemůžete. Mezi časté chyby při hraní Pokémon Go patří odvolání Pokémona těsně před jeho zabitím, což ale není z taktického hlediska tak úplně správné. Pokud totiž v bitvě Pokémon padne, jeho oživení díky Revive mu přidá 50 % života a k následnému doléčení použijete o poznání méně Potion než při léčení Pokémona s malým zbytkem života. A Revive je v Pokéstopech opravdu požehnaně.

Chyby pri hrani Pokemon Go

Znáte ještě nějaké chyby při hraní Pokémon Go, které dělají začátečníci? Podělte se s námi v komentářích

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (11)