Chyba v Androidu 5.1 zobrazuje textový řetězec @17041057 v oznámeních

17041057_ico

Android je už ze své podstaty složitý systém, obsahující mnoho částí a modulů, ve kterých může dojít k chybě. Některé chyby jsou vážné a vyžadují okamžité řešení, jiné naopak patří do kategorie “kosmetického charakteru.” Spíše do druhé skupiny patří problém, který v posledních dnech zaujal zahraniční zpravodajské weby, zaměřující se na Android. Pointa je v kostce velmi prostá: jestliže uživatel rozbalí oznámení s více než sedmi položkami, zobrazuje se ve spodním řádku text @17041057. Tato skutečnost přitom nemá žádný vliv na funkčnost oznámení, ani jiných částí systému.

Nejčastěji uvedenou chybu hlásili majitelé telefonů Nexus 4 a Nexus 5, nicméně vyskytuje se údajně i na Nexusu 6 a Nexusu 9 s operačním systémem Android 5.1.1. Podle jednoho z uživatelů jde o oznámení nebo zdrojový identifikátor, který Android omylem zařazuje do dlouhých seznamů notifikací. Další uživatel tvrdí, že k odstranění tohoto chování stačí znovu přidat do souboru platform/frameworks/base/core/res/res/values/strings.xml sekvenci <string name=”ellipsis”>\u2026</string>. Další pak potvrzuje, že tato oprava skutečně funguje.

Textový řetězec @17041057 v oznámeních Textový řetězec @17041057 v oznámeních

První upozornění na tuto chybu bylo publikováno na webu Android Open Source Project – Issue Tracker již 20. dubna. Google se zatím k problému nijak nevyjádřil (ostatně komentář k takto málo závažnému problému bychom ani nečekali), jistě však můžeme očekávat jeho odstranění v některé z budoucích aktualizací.

Jak jsou na tom naši čtenáři se zařízeními Nexus a Androidem ve verzi 5.1.x? Také jste tuto chybu zaznamenali? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Police, Android Open Source Project – Issue Tracker, IBTimes.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)