Chromecast 2: Nový vzhled a hudba až na prvním místě

chromecast nahled

Vedle dvojice žhavých novinek v podobě telefonů Nexus 5X a 6P došlo na dnešní tiskové konferenci pořádané společností Google také na představení dvojice zařízení Chromecast. Tím prvním je inovovaný Chromecast. Ten se dočkal hned několika vylepšení. Na první pohled nás tak zaujme zcela odlišným vzhledem, než na který jsme zvyklí. Velkého posunu se dočkáme také v případě primární funkce, kterou je u tohoto zařízení streamování. Dočkáme se totiž podpory 802.11ac Wi-Fi, což také znamená podporu 5GHz sítí.

Chromecast

Dalším představeným produktem je zcela nový Chromecast Audio. Ten se, jak nám jeho název napovídá, soustřeďuje primárně na hudbu a zasouvat se nebude do televize, nýbrž do reproduktoru pomocí sluchátkového kabelu. Užitečnou se jeví také funkce pojmenovaná Multi-room , která přijde později v tomto roce a umožní synchronizaci několika zařízení Chromecast audio. Samotný Google navíc vyslyšel volání davu a uzavřel partnerství se Spotify, jehož aplikace je nyní podporována.

chromecast audio

Obě novinky dnešním dnem vstupují do předprodeje na Google store. Jejich doporučená cena se vyšplhala na 35 dolar (přibližně 846 Kč). V našich končinách si však na tuto novinku budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Využíváte zařízení Chromecast?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (11)