Chromebooky už si začínají rozumět i s Windows programy

chromebook windows programy

Chromebooky stále u nás nemají tak velkou oblibu jako v zahraničí. A to i pravděpodobně kvůli tomu, že lidem chybí oblíbené programy, které znají z jiných systému. Linux se na Chromebooku dá spustit poměrně jednoduše několik let. S Windows programy to je mnohem horší. To se ale mění.

První Windows programy už spustíte i na Chromebooku

Největším limitem pro mnoho lidí je u Chromebooku nedostatek “velkých” programů, které znají z PC. A to třeba ty grafické jako Photoshop nebo GIMP. Google se to alespoň částečně snaží vyřešit tím, že umožnil instalaci Android aplikací. Nicméně stále to není ono, ani Android nenabízí některé alternativy k programům z Windows nebo macOS.

Každopádně díky Android aplikaci se již dají spouštět první Windows programy na Chromebooku. Společnost CrossOver vydala na Google Play betaverzi své stejnojmenné aplikace, přes kterou se dají instalovat a spouštět programy jako třeba Microsoft Office nebo Steam.

Jde o první veřejnou verzi, která má k dokonalosti ještě daleko. Nicméně kdo by si pomyslel ještě před rokem, že si budete moct bez problémů nainstalovat stolní Microsoft Office na Chromebook? Pokud jde třeba o Steam, tak z něj se dají instalovat samozřejmě i hry. Nicméně s jejich podporou je to horší, momentálně fungují jen ty menší a méně náročné.

Programů funguje prozatím několik desítek, mezi nimi i přehrávač VLC. Programy od Adobe nebo třeba GIMP prozatím kompatibilní nejsou. Druhý jmenovaný si nicméně můžete instalovat v Linux verzi.

Jak jde vidět, Chromebooky čeká zářná budoucnost a pokud se podaří optimalizace klíčových Windows programů, mohl by se zvýšit jejich prodej i u nás. Zároveň by se i další výrobci mohli rozhodnout prodávat Chromebooky u nás. Nyní si můžeme vybrat pouze z chromebooků značky Acer.

[appbox googleplay com.codeweavers.cxoffice]

Který program z Windows by se vám nejvíce líbil na Chromebooku?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)