Chrome 66 vychází: Google přichystal nový design, vrací se tlačítko domů

google chrome 66 aktualizace novy design

Chrome 66 se oficiálně dostal do stabilní verze. Přináší celkem dvě hlavní novinky, které jsou ve výchozím stavu vypnuté a pak také několik menších změn. Pojďme se na ně blíže podívat.

Chrome 66 nadále experimentuje s designem

Už více než rok se Google snaží předělat design mobilního Google Chrome. Jednu dobu už vše nasvědčovalo tomu, že se přejde na nový design s názvem Chrome Home. Těsně před vydáním byl ale zrušen. Pár týdnů na to, jsme se dočkali designu s názvem Duplex, který se stále v aplikaci nachází. Stačí zadat do vyhledávací lišty příkaz “chrome://flags” a následně vyhledat slovo “Duplex“, nalezený příkaz aktivujete a po restartu Chrome máte Duplex aktivní.

Klasický design v Chrome 66

Experimentální “Modern Design” v Chrome 66

A aby toho nebylo málo, tak je zde novinka s názvem “Modern Design”. Ta v mnohém vychází z Chrome Home, kde si půjčuje zakulacené uživatelské rozhraní. Novinku si můžete aktivovat opět tím, že do lišty zadáte příkaz “chrome://flags” a v něm si vyhledáte a aktivujete “#enable-chrome-modern-design“. Tento nový design má mnohem více bílého pozadí a trochu menší kulaté ikony.

Další novinkou je návrat domovského tlačítka, zatím ale ne ve výchozím režimu. Musíte ho aktivovat ručně přes “chrome://flags” v něm si pak najděte “#force-enable-home-page-button“.

prehravani medii chrome 66

V neposlední řadě si můžete zapnout nové ovládací prvky pro média. Konec už je s nepěknou bílou lištou. Aktivace probíhá opět přes “chrome://flags“, v něm pak vyhledáte “#enable-modern-media-controls”. Samozřejmostí jsou pak opravy chyb a také optimalizace. Tyto novinky byly v těchto dnech přesunuty z Beta verze do stabilní. Pokud vám aktualizace na Chrome 66 ještě nepřišla, tak chvíli vydržte, případně použijte APK soubor z APKMirror a ručně aktualizaci nainstalujte.

[appbox googleplay com.android.chrome]

Jak se vám líbí novinky v prohlížeči Chrome 66?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (9)