Na cestě je dost možná plastový HTC One M8

htc_one_m8_ico

Opravdu čtete správně. Výrobce telefonů, který se snaží bojovat proti konkurenci tím, že používá kov místo plastu a velmi si na něm zakládá, se možná rozhodne pro plastovou verzi své vlajkové lodi. Řeč je o taiwanském výrobci HTC a jeho poslednímu modelu HTC One M8, který se vyznačuje hlavně skvělým designem a použitým materiálem – kov.

htc_one_m8_ico

Není proto divu, že tato spekulace je mnohými ihned na začátku zavrhována, avšak vyloučit tuto možnost nelze. Je to tedy jen den poté, co HTC zveřejnilo zprávu, kde byl uveden jeden z bodů, který porovnával Samsung Galaxy S5 a HTC One M8 z pohledu použitého materiálu a plast prakticky odsoudili do role outsidera. Jak se ale možná zdá, HTC by tímto mohlo uvést na trh lite verzi, která bude specifikacemi naprosto stejná a lišit se tak bude jen materiálem a hlavně cenou, která má být výrazně nižší. Za kovový One M8 si totiž výrobce žádá 853 dolarů, ale zpráva, která hovoří o plastové verzi, uvádí částku “pouhých” 483 dolarů, tedy v přepočtu cirka 10 000 Kč.

HTC-Butterfly-S Plastový HTC-Butterfly S

HTC by tak mohlo na trh umístit dva stejné modely ale různé kvality, což jak sami vidíte, se velmi odrazí na celkové ceně. Pokud se tak tento trochu sci-fi scénář stane skutečností, plastový One M8 se nejspíše dostane pouze na asijský trh, ale pokud má HTC vyrobit plastovou verzi vlajkové lodi, je už snad možné všechno, takže prozatím není vyloučen ani evropský trh.

Měli byste zájem o plastový HTC One M8 za 10 000 Kč?

Zdroj: phonearena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)