Veletrh CES 2017: Co můžeme očekávat?

veletrh ces

The Consumer Electronics Show, známé spíše pod zkratkou CES je již za rohem. Už několik let se v lednu sjedou největší technologické firmy do Las Vegas, aby ukázaly a odhalily své novinky. Na CES 2017 budou samozřejmě hojně zastoupeny i telefony. Na co se můžeme těšit?

Kdy CES 2017 začíná?

Veletrh tradičně začíná na začátku roku, nebude tomu jinak ani u dalšího ročníku. Samotný veletrh začíná 5. ledna a trvá do 8. ledna 2017. Většina velkých oznámení a novinek se ale bude ukazovat 3. a 4. ledna. Rozpis konferencí můžete nalézt na hlavní stránce veletrhu.

Co všechno můžeme na CES 2017 očekávat?

Samozřejmě se dočkáme odhalení nových Android telefonů, tabletů i chytrých hodinek. Své slovo dostanou také více či méně užitečné věci do chytré domácnosti. V neposlední řadě se určitě ukážou noví droni, chytrá auta a mnoho příslušenství.

ces

Samsung

U Samsungu se samozřejmě nabízí otázka odhalení Galaxy S8, nicméně šance, že se nová vlajková loď ukáže už nyní, je malá. Telefon se odhalí spíše na MWC 2017 v březnu anebo na samostatné akci. Samsung na CES 2017 pravděpodobně ukáže nové telefony ze série Galaxy A, nové tablety a nositelnou elektroniku. Odhalení se může dočkat také nová verze Samsung Gear VR.

Huawei

Minulý rok Huawei na CES odhalil telefon Mate 8, dlouhou dobu se očekávalo, že se to stejné bude opakovat i letos. To se ale nestane, protože tahle čínská značka se rozhodla Mate 9 odhalit na vlastní akci, která se uskutečnila v prosinci. Co se týče jiných informací, tak je u Huaweie ticho, na povrch nevypluly ani žádné spekulace, takže se velmi těžko odhaduje, co se odhalí. Na odhalení vlajkové lodi P10 bude pravděpodobně ještě brzy.

Huawei Mate 9 je prvním telefonem čínského výrobce, který jde z výroby rovnou s Androidem 7.0 Nougat

Honor

Něco jiného to ale je u značky Honor. Zde už oficiálně víme, že se 3. ledna dočkáme odhalení nového telefonu. Prozatím toho více nevíme, kromě jednoho obrázku, kde je napsané “Double or Nothing”. Z toho by se dalo odvodit např. že se bude pokračovat v duální kameře která u Honoru, respektive Huaweie slaví úspěchy.

Asus

O den později se dočkáme také nového ZenFone od Asusu. Firma vydala již video teaser. Vzhledem k tomu, že u prvotního oznámení bylo i logo Qualcomm Snapdragonu, mohlo by se jednat o indikaci příchodu jednoho z prvních telefonů se Snapdragonem 835. Další spekulace se točí kolem rozšířené reality. Asus ZenFone AR by měl podporovat technologii Googlu – Tango. Další věcí, o které se u Asusu šušká, je vlastní headset pro virtuální realitu.

LG

LG představí několik telefonů ze střední třídy a pravděpodobně i další verzi chytrých hodinek, vzhledem k tomu, že korejská firma neukázala již dva roky žádný nový model. Mluví se o čtyřech modelech z řady K a také o telefonech LG X Calibur a LG G Stylus 3. A jako obvykle, LG se bude soustředit i na jiné výrobky, jako televize, monitory, reproduktory atd.

Levitující reproduktor

Sony

Sony oznámilo, že 4. ledna bude přenášet živě svou konferenci, společnost už ale neupřesnila, co nového budou ukazovat. Pravděpodobně se bude jednat o nové LED televize, spekuluje se také nových chytrých hodinkách. V poslední době se také vyrojily spekulace o dvou nových telefonech se Snapdragonem 820.

HTC

Společnost minulý CES ukázalo HTC Vive a v podobném duchu pravděpodobně budou pokračovat i na CES 2017. Očekává se bezdrátová verze headsetu pro virtuální realitu, nebude se ale jednat o Vive 2. Co se týče telefonů, odhalení se dočkáme až týden po CES, HTC chystá akci na 12. ledna.

Lenovo a Motorola

Zde je to také velká neznámá. Lenovo se bude spíše zaměřovat na notebooky, možná se dočkáme nějakého upgradu pro Lenovo Phab 2 Pro, který není v recenzích příliš kladně hodnocen a zachraňuje ho pouze technologie Tango. Velmi pravděpodobně se ukážou také tablety. Co se týče značky Motorola, žádné spekulace nenaznačují, že bychom se mohli něčeho zajímavého dočkat.

lenovo phab 2 pro

A co ti další?

V prvním případě zde je Xiaomi, které poprvé potvrdilo svou účast na tomto veletrhu. Očekává se, že se odhalí globální verze svých produktů. Jelikož ale Xiaomi vyrábí velké množství věcí, nemusí se vůbec jednat o mobilní telefony. Další čínská společnost TCL, která spolupraceuje velmi blízce s BlackBerry prozradila, že na CES 2017 prozradí nové informace o chystaném BlackBerry telefonu. Na veletrhu budou také společnosti jako ZTE, Oppo nebo Vivo. Nedá se ale příliš očekávat, že ukážou něco převratného. Můžou samozřejmě překvapit.

Která společnost překvapí na CES 2017? Myslíte, že uvidíme nějakou vlajkovou loď?

Zdroje: androidpit.com, androidauthority.com, ces.tech

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)