CEO Huaweie Richard Yu: Do dvou let překonáme Apple

Richard Yu, Apple a Huawei

CEO pro spotřební elektroniku Huawei, Richard Yu, se toho nebojí. Oznámil, že Huawei se chce stát do dvou let druhým největším výrobce smartphonů na světě, což znamená porazit Apple. Je to reálné, nebo jsou to jen slova k rozvíření vod?

Richard Yu: Apple postupně porazíme

V současné době je Huawei třetím největším výrobcem smartphonů za Samsungem a právě Applem. Podle údajů společnosti IDC Huawei dodal ve Q3 2016 celkem 33,6 milionů telefonů, což je 9,3% podíl na trhu smartphonů. Apple jich poslal 45,5 milionů, čímž si z trhu ukousl 12,5%. Na prvním místě je Samsung se 72,5 milióny smartphonů, což stačí ke 20% podílu na trhu. Začátkem tohoto roku řekl Richard Yu, že chtějí do pěti let převzít i první místo na trhu se smartphony.

“Budeme je překonávat krok po kroku, jednou inovací za druhou. Dnes je mnohem více možností, jak na to. Je tu umělá inteligence, virtuální realita, rozšířená realita,” řekl v rozhovoru pro Reuters Richard Yu.

Konkurence těmto prohlášením jde naproti. Samsung musel s Galaxy Note7 řešit největší problém za poslední roky. Na druhé straně je to Apple s jejich iPhonem 7 a iPhonem 7 Plus, které byly veřejností přijaty velmi vlažně, což také přispělo k poklesu o pět procent oproti Q3 2015.

Huawei se snaží využít problémů konkurence a přetáhnout nové uživatele k nim. Jako poslední smartphone Huawei oznámil Mate 9, který přichází i ve speciální edici, kterou tvoří společně s Porsche Design. Bude velmi zajímavé sledovat výsledky z posledního kvartálu letošního roku, kdy se ukáže, jestli se Apple bude muset začít obávat o druhé místo.

Myslíte, že Huawei do dvou let dokáže předehnat Apple?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)