Známe cenu Google Glass již dnes?

google-glass-model

Celý program chytrých brýlí je již velmi dlouho ve své Explorer fázi a je všeobecně nepřístupný veřejnosti. Čekání na toto zařízení se začíná jevit jako nekonečné a troufnu si říci, že se na něj nemůže dočkat mnoho milionů lidí po celém světě. Nyní byla dokonce odhadnuta cena chytrých brýlí a jejich možné datum vydání na trh.

google-glass

Jason Tsai, který pracuje pro Topology Research Institute v Taiwanu nyní přišel s cenovým odhadem, který je stanoven pouze na $299. A na čem je založena jeho teorie? Vycházel z přímé ceny jednotlivých součástek, které jsou použity při výrobě chytrých brýlí. Například komponenta displeje, kterou vyrábí Himax Display Inc., bude stát pouze $35. Velmi zajímavé také je, že Google nedávno odkoupil 6.3% podíl v této společnosti. Pokud má pravdu, tak se bude jednat o značný cenový posun. Pokud jste se přihlásili do Explorer programu a měli jste značnou dávku štěstí, tak vám byla nabídnuta možnost zakoupit chytré brýle za částku $1,500.

Podle spekulací a uniklých informací ze společnosti Google bychom se mohli Google Glass dočkat již koncem letošního roku. Osobně se trochu obávám, že budou alespoň ze začátku exklusivně pro americký trh a v Evropě si budeme muset na jejich uvedení ještě nějaký ten čas počkat.

Koupili byste si Google Glass za tuto cenu? Byli byste ochotni si pro ně zajet do USA, nebo raději počkáte na oficiální uvedení v ČR?

Zdroj: Android Central

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (18)