Částečné odhalení ovládání Google Glass – mrknutí

bryle

Kolem tohoto zařízení je poslední dobou pořádný poprask. Někteří lidé se snaží zviditelnit zákazem nošení brýlí ve svém podniku, jiní se je snaží sehnat kde se jen dá. I přes některé připomínky se bez debat jedná o revoluční zařízení. Jediným nedostatkem je právě ovládání. Není zrovna pohodlné na brýle křičet, aby fotografovaly nebo nahrávaly video.

Ovládání mrknutím Ovládání mrknutím

 

Při detailním zkoumání aplikace, která slouží pro konfiguraci a správu nových brýlí od Googlu bylo odhaleno velmi zajímavé zjištění. Vyšlo najevo nové pohybové ovládání tohoto zařízení. Doposud se dá ovládat pouze jedním gestem, tím je mírný záklon hlavy ve stylu “co je?!”. Tento pohyb brýle probudí ze spánku. Při zkoumání zdrojového kódu bylo odhaleno několik zajímavých řádků.

“EYE_GESTURES_WINK_ENABLED”
“EYE_GESTURES_WINK_DISABLED”
“EYE_GESTURES_WINK_CALIBRATION_SUCCESS”
“EYE_GESTURES_WINK_CALIBRATION_FAILURE”
“EYE_GESTURES_WINK_TAKE_PHOTO”

Nejvíce otázek vzbuzuje právě poslední řádek, který ukazuje možnost fotografování pouhým mrknutím. Kód také obsahuje zmínku o kalibraci, takže se nemusíme obávat focení při každém mrknutí. Obávám se, že toto bude další argument pro “ochránce soukromí”, kterým se nelíbí právě možnost utajeného fotografování. Bezesporu se ale jedná o významné vylepšení dosavadních funkcí.

Zdroje: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)