Casetop – transformujte svůj telefon v netbook

casetop-630

Dnešní mobilní přístroje již disponují takovým arzenálem funkcí, že se s nadsázkou vyrovnají počítačům či notebookům. Schází jim však to nejpodstatnější – větší zobrazovací plocha a hlavně možnost pohodlného a rychlého psaní. Tento neduh vyřešil například Asus se svým PadFonem, který sdružuje mobilní telefon, tablet a také netbook – řeč je tedy pouze o první verzi PadFonu, která obsahovala také fyzickou klávesnici.

Na Kickstarteru se objevil velice zajímavý koncept s názvem Casetop. Ten představuje jakousi stanici s větším LCD monitorem, klávesnicí, baterií a reproduktory, díky čemuž se z mobilního přístroje stane netbook. Stále však s Androidem a vašimi daty na palubě.

casetop-630

Telefon musí disponovat videovýstupem a bezdrátovou technologií Bluetooth pro spojení s klávesnicí. Přístroj lze připojit přes MicroUSB (MHL) či HDMI. Seznam podporovaných přístrojů naleznete zde.

První prototyp obsahuje 11,1palcovou obrazovku s HD rozlišením, autoři však připravují také obrazovku s Full HD rozlišením a nejspíše také dotykovým ovládáním. Casetop v sobě dokonce ukrývá 6článkovou baterii (56 Wh), kterou můžete využít pro dobíjení vašeho přístroje skrze USB port. Nechybí ani dvojice reproduktorů či audio výstup.

Casetop je tak velice podobný zmiňovanému PadFonu – jen je přístupný téměř všem telefonům. Pokud chcete být mezi prvními, kdo si přístroj vyzkouší a zároveň podpoří projekt, zaplatíte 250 dolarů (necelých 5 000 Kč).

Introducing the Casetop – Every Phone can Be a Laptop

Introducing the Casetop - Every Phone can Be a Laptop

zdroj: androidandme.com, kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)