Budoucnost bezrámečkových telefonů: Samsung i Huawei sdílí stejnou vizi

budoucnost bezrameckovych telefonu samsung huawei

Společnosti si každý den registrují nové patenty. Moc často se ale nestává, že by s rozestupem jednoho dne vyšly dva patenty, které jsou hodně podobné. Přesně to se stalo u společností Samsung a Huawei, které navíc patří na mobilním trhu mezi největší konkurenty. Díky tomu už možná dnes vidíme budoucnost bezrámečkových telefonů.

Nové patenty ukazují možnou budoucnost bezrámečkových telefonů

Dva dny zpátky se zveřejnil patent společnosti Huawei, který ukazuje modulární design, díky kterému by displeje telefonů mohly mít minimální rámečky a stále si zachovávat odolnost proti prachu a vodě. Kovové rámy obklopují panel displeje, který se k hlavní části přilepí lepidlem. Výsledkem jsou mimořádně tenké rámečky kolem displeje, který je v podstatě zapuštěn do těla. Společnost tvrdí, že s tímto designem můžou být telefony stále voděodolné, a navíc díky pevné konstrukci mají i něco vydržet.

Sám o sobě by tento patent nebyl až tak zajímavý. Vše se ale změnilo dnes, kdy byl uveřejněn patent společnosti Samsung. Ten na první pohled vypadá téměř identicky jako ten od Huaweie. To je hodně zajímavé, vzhledem k tomu, že od podání patentu k uveřejnění uběhne vždy několik měsíců. Řešení od společnosti Samsung se liší například tím, že se používají rovnou čtyři části rámu a ne dva. Uchycení panelu displeje je také jiné. Nepoužívá se lepidlo, ale magnetické zachycení pomocí speciálních klapek. Tohle řešení není pravděpodobně pevnější, má to ale jednu výhodu. Pokud se rámeček telefonu poškodí, tak si jej může přímo uživatel vyměnit, a navíc se může využít nejen u telefonů, ale i u tabletů, notebooků či televizí.

Je dost možné, že na podobné řešení bezrámečkových telefonů přišlo více společností a půjde o další krok v honbě za žádnými rámečky kolem displeje.

Které řešení vám přijde lepší?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)