Bude Google I/O 2013 velké zklamání?

Google-IO-featured-LARGE-640×254

Šéf projektu Android se vyjádřil v tom smyslu, že nadcházející událost se spíše ponese v duchu vývojářské osvěty než ohlašování zbrusu nových produktů.

Tak a je to venku. Sundar Pichai nám vlastně opatrně říká, že si nemáme dělat příliš velké naděje, abychom nakonec nebyli zklamaní. Doutnák ohňostroje zhasl, oslavenecký balónek prasknul, šlehačka na kávě zkysla… nebo ne? Pojďme se podívat na Google I/O retrospektivně a možná to nakonec nebude tak hrozné. Tato konference se poprvé odehrála roku 2008 a jejím primárním cílem bylo seznámit vývojáře s různými zákoutími spletitého ekosystému jménem Android. Proto jsou na Google I/O v prvé řadě na denním menu vývojářské workshopy, odborné přednášky a další, ryze technicky-odborné záležitosti. Teprve postupem času začal Google využívat tuto konferenci k představování nových technologií, až jsme si ji víceméně dali na stejnou úroveň jako applovskou Keynote.

2013_Sundar_Pichai_Chromebook_Pixel_2_610x487

Lze tedy usuzovat, že se na Google I/O dočkáme především softwarových novinek: pevně doufáme v odhalení nové verze Androidu a dost možná se bude hovořit i cloudovém operačním systému Chrome OS. Z toho, co Pichai uvedl, lze ale vyvodit i to, že se pravděpodobně nedočkáme odhalení nového zařízení řady Nexus a nejspíš ani Motoroly X Phone.

Na každý pád vás ale budeme o všech novinkách z této události informovat a i kdyby Google I/O nezabodovalo, můžete se těšit na naši Android RoadShow 2013, která vás určitě dostane!

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)