Breathometer Mint změří svěžest vašeho dechu

breathometer

Ranní rutina většinou začíná čištěním zubů, případně použitím ústní vody, což by mělo zaručit svěží dech po celý zbytek dne. Jsou ale dny, kdy potřebujeme mít jistotu, že je náš dech stoprocentně svěží, nicméně kontrola je relativně obtížná (“sami sebe obvykle necítíme”). Pak přicházejí na pomoc žvýkačky, mentolové či jiné aromatické bonbóny. Pokrok se ale nezastavuje ani v tomto směru, což dokazuje zařízení Breathometer Mint, které umí zjistit, zda z vašich úst nevychází zápach.

Stačí vložit přístroj do úst a vydechnout Stačí vložit přístroj do úst a vydechnout

Stačí vložit přístroj do úst, vydechnout, a Breathometer Mint určí úroveň sirovodíku, methylmerkaptanu a disulfanu, které jsou příčinou špatného dechu. Všechny informace jsou následně zobrazeny ve speciální aplikaci pro chytré telefony na pětibodové stupnici, vyjádřené lístky máty.

Možná si teď říkáte, zda takové zařízení není tak trochu “kanónem na vrabce”. Kromě řešení problému se zápachem z úst je Breathometer Mint na základě přítomnosti chemických prvků schopen upozornit na možnost infarktu, mrtvice, cukrovky, předčasného porodu, zubního kazu a onemocnění dásní, jež souvisejí se špatnou zubní hygienou. Zařízení také sleduje hladinu vody v těle a doporučí, pokud se máte napít.

Breathometer Mint změří svěžest vašeho dechu Breathometer Mint změří svěžest vašeho dechu

Tvůrci aktuálně sbírají finanční prostředky na rozjetí masové výroby Breathometeru Mint na portálu Indiegogo, což se jim daří, neboť dosáhli již na 140 % požadované částky. Pořizovací cena zařízení je 100 dolarů, tedy asi 2 350 Kč.

Zdroje: 4PDA, Ubergizmo, Indiegogo, Daily Mail.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)