Aplikace Booking.com: Cestujte levně a chytře

Booking.com

Cestujete často a hodil by se vám kapesní průvodce a porovnávač cen ubytování v jednom? Přesně to vám nabídne aplikace od jednoho z největších internetových portálů, který se zabývá především nabídkou hotelů. A nemyslete si, že Booking využijete jen v zahraničí. V posledních letech se značně rozmohla i nabídka hotelů v České republice. Momentálně tak konkrétně přes Booking.com naleznete přes osm tisíc možností ubytování.

Nejen porovnávač cen ubytování…

Hlavním účelem aplikace je rezervace a porovnávání hotelů pomocí nejrůznějších filtrů (ubytování s Wi-Fi, snídaně, parkování,…) Protože Booking.com funguje už nějaký ten pátek, můžete si v aplikaci prohlížet i nespočet uživatelských recenzí a někdy i fotografie konkrétních pokojů. Značná část hotelů pak nabízí i možnost zrušení rezervace zdarma i několik dnů před příjezdem.

…ale i šikovný kapesní průvodce

Booking ale nepředstavuje jen aplikaci pro rezervaci ubytování. Potom, co si ubytování zarezervujete, dostanete v případě větších měst poměrně vychytaného průvodce městem. Aplikace Booking.com se vám tak bude hodit nejen doma před rezervací, ale i po příjezdu do cílové destinace. Nehledě na to, že vám může být pomocná i v případě, že ze dne na den budete potřebovat sehnat ubytování za rozumnou cenu.

Průvodce si můžete stáhnout, aby byl k použití i offline. Jeho nabídka je poměrně široká. V závislosti na tom, kde se ubytujete, vám nabídne nejbližší restaurace, zajímavosti a tipy na utajená místa od ostatních uživatelů.

Součástí je i popis jednotlivých částí města, tipy na dopravu z letiště a po městě, další praktické tipy (v případě, že cestujete do zahraničí například časové pásmo, typ zásuvky, převodník měny, …), offline mapu, která se určitě bude hodit a taky předpověď počasí.

Závěr

I když je pravdou, že Booking porovnává tisíce nabídek ubytování a klidně vám ukáže i tu nejlevnější variantu, určitě se ale nemusíte spoléhat jen na něj. Občas se totiž stane, že na konkurenčních portálech naleznete o něco zajímavější nabídky a cenu. Booking můžete stáhnout zdarma z Google Play.

A co vy? Využíváte při cestování Booking nebo některou z konkurenčních aplikací? Co třeba trivago nebo TripAdvisor?

[appbox googleplay com.booking]

Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)