Blockchainové telefony přichází na trh. Co budou mít speciálního?

blockchainove telefony

Blockchainové telefony je pojem, který zhruba poslední rok můžeme čas od času zaslechnout. V poslední době čím dál tím více. Důvodem je to, že rovnou dva se chystají na trh. Co to vlastně znamená a jak se budou lišit od klasických telefonů?

Blockchainové telefony chystají společnosti HTC i Foxconn-Sirin

HTC to poslední roky nemá na trhu s mobilními telefony jednoduché, před lety se jím pár modelů nepovedlo a konkurence se obrovsky vzdálila. Po stránce technologií přitom jejich telefony nejsou špatné, bohužel zcela chybí marketing a nepomáhá tomu ani vysoká cena. Nyní společnost chystá blockchainový telefon HTC Exodus.

htc exodus blockchain telefon

Jedná se o poměrně překvapení, protože HTC není zrovna v pozici, kdy si může dovolit takový experiment, obzvlášť když musí propustit 1 500 zaměstnanců. V čem tedy bude blockchainový telefon HTC Exodus speciální? Prozatím víme, že hlavně v zabezpečení, a to již na hardwarové úrovni. Umožní také uložení offline kryptoměn, obchodování a chystá se i podpora decentralizovaných aplikací. Konkrétně se píše o “hříčce” Cryptokitties.  Na první pohled vypadá jako klon Tamagotchi, jenže celá hra běží na blockchainu Ethereum, lidé tak kupují/prodávají/mění kočky za kryptoměnu. Samotný telefon Exodus bude podporovat minimálně Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum a Dfinity.

„Lidé se v době internetu často zabývají bezpečností osobních dat. To je skvělou příležitostí, abychom je podpořili v cestě za znovunabytím jejich digitální identity. Jelikož je smartphone to nejosobnější zařízení, na kterém uživatelé konzumují i vytváří nejvíce obsahu, Exodus bude tím nejlepším začátkem. Těší mě, že mám příležitost podílet se s jeho pomocí na decentralizaci internetu a jeho transformaci pro potřeby moderního uživatele,“ říká ředitel Crypto oddělení HTC Phil Chen.

Představit by se tento telefon měl kompletně na podzim 2018. Některé funkce z Exodusu by se také měly objevit v telefonu HTC U12+. Nepůjde o jediný blockchainový telefon, který by se měl spustit tento rok. Další chystá společnost Sirin Labs ve spolupráci s Foxconnem. Nazývat se bude Finney, speciální funkcí tohoto telefonu je “Safe Screen”. Jde o displej s peněženkou, který funguje na vlastním firmwaru a využívat se dá k bezpečným transakcím s kryptoměnami a tokeny. Opět bude extra zabezpečen. Kompletní specifikace tohoto telefonu, který by měl vyjít v listopadu, si můžete přečíst z obrázku níže. Cena by měla být 1000 dolarů, v přepočtu s DPH cca 26 600 Kč.

finney smartphone blockchainové telefony

Myslíte si, že si blockchainové telefony najdou své místo na trhu?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)