Bladeslinger – likvidace mutantů nebyla nikdy zábavnější!

bladeslinger featured

Jednou za čas se v obchodě Play objeví revoluční hra se skvělou grafikou a ještě lepší hratelností. Studiu Kerosene Games se v jejich novince Bladeslinger podařilo zkombinovat několik prvků hratelnosti, které velmi dobře fungují a vzájemně se doplňují. Vzniká tak jakýsi mix akční bojové hry a střílečky, obohacený o RPG prvky. V této recenzi se podíváme Bladeslingerovi na zoubek a zhodnotíme jeho silné a slabé stránky. Těch slabých je ale pramálo.

Příběh

William Glaston se vrací z války do svého rodného města Hammer’s Peak, kde téměř okamžitě zjišťuje, že zde něco nehraje. A jak na to vlastně William přišel? Že by v tom hrála roli skutečnost, že ho místo vnadných žen vítají ohavní mutanti? Ano, je to dost možné! Jako správný hrdina se William rozhodne své město zachránit a přijít celé této invazi na kloub.

bladeslinger 1 bladeslinger 2

Je libo meč nebo pistole?

William není jen tak obyčejný maník. Jeho výzbroj se skládá z pistole, meče a mechanické paže, která dokáže nepřátele ochromit. Jak už bylo na počátku zmiňováno, hra je jakousi směsí několika žánrů. V praxi to funguje takovým způsobem, že všechny Williamovy zbraně můžeme v soubojích střídat a vytvářet tak velmi účinná komba. Můžeme tedy seknout, seknout, střelit, střelit, ochromit a seknout! Tento postup je sice snaha o vtipnou vsuvku, každopádně lze si s jistotou odvodit, jak tento systém soubojů funguje. Autorům Bladeslingera se také podařilo vytvořit poměrně slušný systém obrany. Kromě úskoků do stran můžeme k obraně využít naši mechanickou ruku, která dokáže absorbovat většinové poškození příchozích útoků. Je však třeba reagovat včasně, protože nepřátelé se s vámi mazlit nebudou.

bladeslinger 3 bladeslinger 4

RPG prvky

Jelikož jsou protivníci postupem času silnější a silnější, je třeba si svého Bladeslingera vylepšovat. Nabízí se zde několik možností, jak to provést. Za získané peníze a zelené fragmenty si lze kupovat nové skilly, lahvičky s power-upy a speciální karty s různými schopnostmi. Pomocí těchto karet lze například vyvolat hoření vašeho meče, což má na následek mnohem větší damage. Účinky všech karet jsou však časově omezené a jejich pořizování ve větším množství si určitě ještě rozmyslíte. Ptáte se proč? Hra je totiž velmi obtížná a životy se vám samy nedoplní. Aby se tak stalo, musíte neustále nakupovat lahvičky na zdraví. Samozřejmě to lze obejít mikrotransakcemi, ale komu by se chtělo vrážet peníze do hry, kterou si už za pevnou cenu koupil. I když většina peněz poputuje do zdravotních elixírů, je zde jedna další možnost, jak si vydělat něco navíc. Jedná se o druhý mód této hry (tím prvním je klasická kampaň) a to arénu.

bladeslinger 5 bladeslinger 6

Aréna, aneb jak si vydělat na lahvinky zdraví a další upgrady Bladeslingera

V aréně na vás postupně přicházejí jednotlivé vlny nepřátel. Za jejich likvidaci získáváte peníze a body. Po každé, úspěšně zvládnuté sérii vln nepřátel, máte možnost si vzít nabízenou sumu peněz (případně dalších věcí jako jsou upgradovací fragmenty, či speciální karty) a nebo pokračovat dále. Když zvolíte druhou možnost, tak se sice utkáte se silnějšími protivníky, ale finální odměny budou mnohem vyšší. Samozřejmě se může stát, že po zvolení druhé možnosti zemřete a nezískáte tak vůbec nic.

Luxusní grafika

Bladeslinger má opravdu luxusní grafiku. Zpočátku jste si ho mohli nainstalovat pouze na zařízení s procesorem Tegra, nyní však i na ostatní zařízení. Grafika je výborná ve všech ohledech. Skvěle vypadá nejen váš hlavní hrdina, ale také okolní prostředí,nepřátelé a také animace finálních zabití. Čas od času se ve hře setkáte se sekvencemi, kde musíte na displeji nakreslit určitý symbol, což také vypadá velmi dobře. Rozhodně se jedná o jednu z nejlépe vypadajících her pro Android.

bladeslinger 7 bladeslinger 8

Verdikt

Bladeslinger je téměř dokonalá hra. Perfektní grafické zpracování, zábavný systém boje, určitá příběhová linie a možnosti vylepšování hlavního hrdiny. Všechny tyto faktory hrají Bladeslingerovi do karet a dělají z něj hru srovnatelnou i s některými PC tituly. Jediná výtka je velká obtížnost hry z čehož plyne nutnost kupovat lahvičky zdraví, na které často nebudete mít peníze. Autoři hry nás tedy nepřímo nutí k mikrotransakcím, což není příliš vhodné, když se nejedná o hru zdarma. Naštěstí je tento „problém“ z části vyřešen aréna módem, kde lze peníze celkem slušně vydělat.

Hodnocení : 9/10

Video

Bladeslinger – likvidace mutantů nebyla nikdy zábavnější!

Bladeslinger - likvidace mutantů nebyla nikdy zábavnější!


Bladeslinger
Kerosene Games
Verze Liší se dle zařízení (22. 3. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení


59,70 Kč

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)