BIG Launcher – recenze

screenshot-1317877282111

Při brouzdání Android marketem jsem narazil na Launcher, tedy domovskou aplikaci, která se odlišuje od konkurence a která si neklade za cíl nabídnout uživateli co nejvíce eye candy efektů přechodů mezi plochami. Dokonce ani počtem ploch a widgetů na nich nemůže soupeřit s konkurencí. Plocha je totiž v podstatě jen jedna jediná a malinko může připomínat dlaždice známé z rozhraní Metro Windows Phone 7. Zde však veškerá podobnost končí. Plocha není téměř vůbec uživatelsky nastavitelná a vypadá takto:

Domovská obrazovka

Hned první pohled tedy ukáže co je silnou stránkou tohoto Launcheru. Je to přehlednost a výborná čitelnost. Je navržen pro lidi se slabším zrakem, nebo pro použití v místech kde je na displayi méně vidět.

Co tedy BIG Launcher nabízí? Je to pouhých sedm dlaždic. Horní ukazuje datum a čas, v řadě pod ní jsou dlaždice telefonu a zpráv, které jsou aktivní a fungují také, jako notifikace, protože červeně poblikávají v případě nové události. Při tapnutí na ně se zobrazí konverzace zpráv, nebo seznam hovorů vyvedený v dobře čitelném velkém písmu. Která vás bude provázet celým tímto Launcherem. Jako mínus bych však uvedl fakt, že při vytáčení, nebo psaní nové zprávy se musí využít vlastní dialer, respektive sms aplikaci. Launcher tyto části neobsahuje a to je jistě škoda.

Rozkliknuté talčítko "hovory"

Níže se nachází odkazy pro spuštění jedné ze systémových foto aplikací a galerií (máte možnost zvolit, případně nastavit, která bude užita vždy). V nejnižšíí řadě potom leží dlaždice pro přístup do seznamu aplikací, který je také zobrazen s využitím velkých a výrazných písem.

Seznam aplikací Naposledy spuštěné aplikace se řadí navrch.

Posledním tlačítkem, které se na obrazovce nachází, má na sobě nápis SOS. Skrývá se pod ním možnost odeslat SOS zprávu na předem určená čísla, nebo uskutečnit SOS hovor na určené číslo. Zpráva může obsahovat i GPS souřadnice. Přitom se dá nastavit i to, že pokud není v době odeslání nouzové SMS GPS souřadnice známa, odešle se druhá SMS při jejím zjištění.

 

Do nastavení se dostaneme stiskem tlačítka menu telefonu. Zde nalezneme pouze minimální, ale dostatečné, nastavení ohledně nouzových SMS a volání, a poté nastavení aplikací pro tlačítka fotoaparátu a galerie. Poslední, ale užitečnou položkou je možnost zrušit nastavení výchozího launcheru. To se obzvláště hodí, pokud byste již nechtěli mít BIG Launcher jako výchozí domovskou aplikaci.

BIG Launcher je tedy domovská aplikace, která míří na zcela odlišné zákazníky, nežli většina konkurence. Napadá mne jeho využití například při použití venku za slunečného dne, kde čitelnost řady telefonů pokulhává. Tomuto použití také nahrává fakt, že se dá BIG Launcher pouštět i jako pouhá aplikace tapnutím na ikonku v seznamu aplikací a není třeba ho nastavovat jako výchozí. Druhý případ by byl jako vdechnutí života starému androidímu telefonu, který jsme vyřadili a hodili do šuplíku. Nainstalujeme BIG Launcher, nastavíme a předáme babičce jako nový telefon. Je dobře čitelný a může pomoci.

BIG Launcher najdete na Android Marketu za cenu 24,52Kč.

 

BIG Launcher
BIG Launcher Team
Verze 1.2.1 (29. 9. 2011)
Velikost 440 kB
2.1+

24,52 Kč

 

Miloš Vinš
O Autorovi - Miloš Vinš

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)