První betaverze Androidu vyšla přesně před 10 lety. Vzpomínáte si na ni?

betaverze androidu 10 let

První betaverze Androidu vyšla přesně před 10 lety, a to 5. listopadu 2007. Mnozí berou tohle datum jako vznik systému Androidu, jiní naopak berou jako počátek Androidu 23. září 2008, kdy vyšel Android ve verzi 1.0. Za tu dobu ušel systém od Googlu velkou cestu. Vidět to jde i na videu, ve kterém ještě Sergey Brin uvádí tento systém.

Betaverze Androidu slaví jubilejních 10 let

První veřejná verze Androidu měla ještě hodně daleko od toho, co můžeme s telefonem dělat nyní. Jak ale můžete vidět z videa níže, betaverze měla poměrně daleko také od finální verze 1.0, která vyšla o rok později. Od té doby přišlo celkem 9 velkých aktualizací a nespočet menších. Na prvních 6 verzí se můžete podívat do našeho článku historie Androidu.

Android Demo

Android Demo

Zajímavé je také to, že na videu ještě nikde nevidíte známého maskota Androidu – zeleného robota. Ten se stal tváří Androidu až později. Dříve měl Google tzv. Dandroida, který vzniknul tak, že jej jeden z inženýrů Googlu rychle vytvořil před prezentací. Ten měl oblibu hlavně v kancelářích Googlu, Společnost z Mountain View nakonec ale zvolila výtvor profesionální designérky Iriny Blok, dnes jej známe jako Bugdroida, naposledy se obalil do Oreo sušenky.

Na jaké verzi Androidu jste začínali?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)