Google zpřístupnil beta verze klávesnice Gboard a služeb Google Play

Beta verze

Pokud chcete být jeden z prvních, kteří dostanou Google Assistant, určitě byste se měli přihlásit do beta verze Google Play služeb. Testování bylo spuštěno také pro klávesnici Gboard.

Beta verze je dostupná pro všechny

Nebude se jednat o náhodu. Ve stejný čas se totiž oznámilo to, že Google Assistant se postupně dostává do všech telefonů s Androidem Marshmallow a Nougat. Do telefonu se dostane díky velké aktualizaci Google Play služeb. Prozatím je aktualizace sice dostupná pouze pro USA, ale jakmile se dostane k nám, dá se očekávat, že účastníkům beta verze přijde aktualizace dříve.

[appbox googleplay com.google.android.gms]

  • K testování služeb Google Play se můžete přihlásit ZDE.

Stejně jako u mnoha jiných testovacích verzí aplikací, i zde je potřeba nejprve souhlasit s podmínkami. Varují předtím, že beta verze aplikací můžou být nestabilní a může mít chyby. To je cena, která se musí zaplatit za to, pokud chcete být jedni z prvních, kteří dostanou nové funkce.

Pokud nevíte, co vlastně Google Play služby dělají, tak běží na pozadí a umožňují ostatním Android aplikacím aktualizaci, aniž by se přitom musel aktualizovat celý operační systém. Dále také aplikacím poskytují lokaci, ověření apod. Gboard je náhrada za Google klávesnici, spuštěna byla v prosinci minulého roku. Novinkou je interaktivní G tlačítko, díky kterému se dá například rychle vyhledávat.

[appbox googleplay com.google.android.inputmethod.latin]

  • K testování klávesnice Gboard se můžete přihlásit ZDE.

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)