Beme, sociální síť Caseyho Neistata byla ukončena

Beme

Pokud se alespoň jednou za čas podíváte na YouTube, určitě jste dříve nebo později narazili na YouTubera se jménem Casey Neistat. Ten patří k těm největším vůbec. Se svým týmem nedávno vytvořil sociální sít zvanou Beme. Moc se ji ale nedařilo, i přesto ale v listopadu koupilo celou společnost CNN, které oficiálně ukončilo tuto sociální síť.

Beme to měl těžké již od začátku

Beme vyšel v roce 2015 pro iOS, až téměř po roce přišla Android verze. V této sociální síti šlo o sdílení krátkých videí tím, že si telefon položíte na svou hruď, nebo jednoduše zakrytím proximity senzoru. Po dobu zakrytí se nahrávalo video, které se automaticky nahrálo na web. A to aniž byste ho nějak upravovali, viděli nebo stříhali. Vize Neistata byla v tom, že má přinést lidem upřímné, nepřipravené momenty.

Meet Beme

Meet Beme

Jenže tohle je trochu málo na to, abyste mohli soupeřit s giganty, jako je Facebook, Snapchat nebo Instagram, které podporují rovněž natáčení a sdílení videí. Používání Beme bylo nepraktické, nepohodlné a ukázalo to, že lidé si radši realitu přikreslí k obrazu svému. Popularita této sociální sítě byla jen chvilková, a to v době, kdy Casey Neistat promoval svou aplikaci na YouTube kanále, který má několik milionů odběratelů.

I přesto se ale CNN rozhodlo, že umírající sociální síť koupí, a to včetně celého týmu. Chvíli poté bylo oznámeno, že se Beme vypne 31. ledna 2017. Přesně tak se i stalo. Tým včetně Caseyho Neistata momentálně pracuje v CNN na nezveřejněném projektu.

Vyzkoušeli jste někdy Beme? Jak se vám tato sociální síť líbila?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)