Potvrzeno: Battle Royale hra Fortnite nebude v obchodě Google Play

battle royale hra fortnite google play obchod

Mnoho, opravdu mnoho hráčů čeká na to, až se Battle Royale hra Fortnite objeví na Androidu. Čas vydání už se blíží. S tím se ale objevují i první oficiální informace. Nejdříve se spekulovalo nad tím, že hra bude časově exkluzivní pro Samsung telefony. Stejné zdroje těchto spekulací uvedly i to, že Fortnite nebude v obchodě Google Play. A právě tato informace byla dnes oficiálně potvrzena.

Battle Royale hra Fortnite se obejde bez Google obchodu

Zakladatel a šéf studia Epic Games, Tim Sweeney poskytl rozhovor serveru Eurogamer. V něm Sweeney uvedl, že hráči Android verze Fortnite si budou muset hru manuálně stáhnout z webových stránek společnosti Epic. Aktualizovat se pak bude hra sama od sebe bez potřeby Obchodu Play. To hodně nahrává různým hackerům, podvodníkům apod. Už nyní existují stovky různých “zaručeně” funkčních verzí Fortnite, jenže ve skutečnosti si do telefonu nainstalujete maximálně malware. Obecně u každé aplikace či hry je vždy doporučována instalace z obchodu Google Play, a to hlavně kvůli bezpečnosti. Podle Sweeneyho jsou hráči dostatečně chytří, aby si dokázali stáhnout a nainstalovat správnou verzi hry. V to doufáme také, na druhou stranu zde vidíme velké riziko. Pokud vás tato hra zajímá, doporučujeme náš obsáhlý článek Fortnite na Android.

Android Fortnite hrani pc verze

A důvod, proč se v Epic Games rozhodli jít vlastní cestou? Nechtěli dávat 30 procent výdělku společnosti Google. Z toho se dá společnost, jen těžko obviňovat, že se snaží získat ze své hry co nejvíce peněz. A momentálně si to rozhodně může dovolit, jelikož jde zdaleka o nejoblíbenější hru na trhu. Tim Sweeney dokonce přiznal, že pokud by Apple povoloval u iOS stejně jednoduchou instalaci aplikací mimo obchod, tak by i iOS verze Fortnite nebyla v App Store, ale jen na stránkách Epic Games.

Sweeney také říká, že tímto krokem udržují přímý vztah se spotřebitelem (v tomhle případě tedy hráčem). To je podle něj nejlepší cesta. Na tomto určitě něco je, ale víme všichni, že kvůli tomu, to nedělají. Pokud by Android verze vydělala stejné peníze jako iOS, tak by během prvních tří měsíců musel Epic dát Googlu přes 30 milionů dolarů. Tedy v tom případě, pokud by byl na Google Play.

Budete stále hrát Android verzi Fortnite, i když nebude na Google Play, nebo vám nevadí ruční instalace?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)