Ballmer připustil konkurenci Androidu pro Microsoft

130823121514-09-steve-ballmer-horizontal-gallery

Steve Ballmer proti AndroiduSteve Ballmer v diskuzi s analytiky z Wall Street přiznal, že celosvětová krize dopadá nemalým dílem také na softwarového lídra Microsoft. Velkým zklamáním pro společnost je také ztráta tržního podílu internetového prohlížeče Internet Explorer. V této oblasti si však Microsoft hodně slibuje od osmé verze prohlížeče.

Ballmer dále přiznal, že na trhu operačních systémů by v budoucnu mohl překvapit nový hráč, a sice internetový gigant Google. Na mysli měl především trh desktopových systémů. Systém Android si totiž postupně razí cestu nejen na mobilní telefony, ale perspektivu má také pro netbookytablety. A právě tady Ballmer přiznává možnost nové konkurence.

We’re very focused in on both Apple as a competitor and Linux as a competitor. I think the dynamic with Linux is changing somewhat. I assume we’re going to see Android-based, Linux-based laptops in addition to phones. We’ll see Google more as a competitor in the desktop operating system than we ever have before. The seams between what’s a phone operating system and a PC operating system will change and so we have ramped the investment in the client operating system.

Do budoucna bude zajímavé sledovat, kam až ambice Googlu, potažmo systému Android, budou směřovat.

Zdroj: Techflash.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)