Čínský gigant Baidu představil netradiční chytré reproduktory

chytre reproduktory

Čínský internetový Gigant Baidu byl jeden z prvních, který se pustil do umělé inteligence. Nicméně společnost až dnes představila své chytré reproduktory. Ty jsou ale úplně něco jiného, než co jsme mohli prozatím vidět například u Google Home nebo Amazon Echo.

Chytré reproduktory Baidu běží na vlastním systému

Zařízení nepohání asistent Google nebo třeba Alexa, ale platforma DuerOS, kterou rovněž vyvíjí Baidu. Pojďme si nejprve představit Baidu Raven H, který je vytvořen z několika vrstev, ta nejvyšší se dá oddělat. Na těle reproduktoru jsou LED diody o tlačítka pro ovládání. Pokud vrchní část reproduktoru odděláte, tak ji můžete použít jako ovladač, v sobě má také mikrofon, takže se dá použít k hlasovým povelům.

Raven H Video

Raven H Video

Zajímavé je, že tento reproduktor má také vestavěnou baterii, takže se s ním dá bez problémů hýbat. Tento chytrý reproduktor se bude prodávat v Číně, a to za cenu zhruba 256 dolarů, což je v přepočtu s DPH 6 700 Kč. Podle společnosti je rozšíření mimo Čínu v plánu.

Jako druhý je zde model Raven R. Ten zatím není připraven k prodeji. Z modelu Raven H si půjčuje přední vrstvu s ovladačem a mikrofony. Tělo už je ale pak úplně jiné. V případě Raven R se totiž jedná o takového chytrého robota.

chytre reproduktory baidu raven r

Má celkem šest kloubů, které mu umožňují pohybovat se na základě povelů, ale má také využívat pohyb k tomu, aby vyjádřil ve svých odpovědích více emocí, což má posílit zážitek z používání tohoto chytrého reproduktoru či robota. Tento model má přinést lidem AI, kterou zatím mohli vidět pouze ve Sci-Fi filmech, říká zástupce společnosti.

Jak se vám líbí tyto chytré reproduktory?

Zdroj: techcrunch.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)