Autoškola v telefonu

logo Autoškoly

Dnes vám představíme zajímavou aplikaci s výmluvným názvem Autoškola. Nejvíce jí ocení především ti z vás, kteří se chystají na závěrečné testy k získání řidičského průkazu. Autoškolu však mohou využít i ostatní, aby si osvěžili své znalosti. O tom, že jde o dobrou aplikaci, svědčí množství pozitivních komentářů na Google Play. Je dostupná zdarma (za cenu decentní reklamy) a zdrojem testových otázek je Věstník dopravy MD ČR k datu 12. 10. 2011.

Úvodní obrazovka

Ovládání aplikace je opravdu jednoduché. Hned po spuštění si můžete vybrat, jestli si budete otázky jen prohlížet, procvičovat, či si rovnou můžete spustit test na body, nechybí ani časomíra a obrázky. Přítomno je samozřejmě i nastavení aplikace.

Režim prohlížení

Jako první je k dispozici režim prohlížení, který je rozdělen do osmi kategorií. U každé z nich je ukazatel, kolik otázek jsme si již prošli. Užitečná je i poslední kategorie, která zobrazí otázky, které vám v testech nejdou. V tomto režimu vidíte u každé otázky rovnou vyznačenou odpověď.

Jedna z mnoha otázek

Další částí aplikace je procvičování otázek. Funguje obdobně jako režim prohlížení, ovšem s tím rozdílem, že nejprve odpověď zobrazena není. Jakmile vyberete odpověď, okamžitě víte, zda jste odpověděli správně. Tuto část zřejmě nejvíce ocení žáci autoškol, ale i pokud si své znalosti chcete ověřit a nejste příliš ješitní, zkuste si to také. ;)

Ukázka otázky s obrázkem

Předposlední volbou je Test na body. Po jeho zvolení se dostanete do seznamu již spuštěných testů, které si můžete dodatečně projít a zjistit, které otázky jste zodpověděli dobře a které špatně. Součástí testu je i vyhodnocení (na obrázku dole, podotknu, že já jsem test udělal, ale screenshot mi nešel vytvořit ;) ). Test lze jednoduše spustit klepnutím na položku Nový test. Na test máte 30 minut jako ve skutečnosti.

Vyhodnocení textu

Z hlavních vlastností Autoškoly jsem jmenoval asi vše, předposlední položkou v hlavním menu je ještě nastavení, které nám dovolí odstranit záznamy o tom, co nám nejde, o našich postupech, výsledky testů, odeslání dat k analýze na technickou podporu v případě problémů s aplikací a podobně. Pod položkou O aplikaci je možno zjistit zdroj dat, stránku aplikace a podmínky použití.

Závěr

Ačkoliv mám autoškolu již zdárně za sebou, aplikace Autoškola mne velmi potěšila. Vřele ji doporučuji všem, jelikož i když zrovna autoškolu neděláte, můžete si ověřit své znalosti předpisů. Dle mého názoru by je měli dobře znát i chodci a další účastníci silničního provozu. Podělte se s námi v komentářích o vaše výsledky testů. ;)

Autoškola
Entis-Design
Verze 1.0e (2. 3. 2012)
Velikost 3,9 MB
2.1+


Zdarma

Libor Šedivý
O Autorovi - Libor Šedivý

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

kalkulacky_ico

SvětAndroida doporučuje: 4 kalkulačky

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (12)