Do It Later dokáže automaticky posílat SMS i příspěvky na Facebook

do-it-later

chcete automaticky posílat sms či příspěvky na sociální sítě v zadaný den a čas? všechny uvedené funkce najdete v jediné aplikaci, která se jmenuje prostě do it later (“udělej to později”). pojďme se podívat, co vám tento program může nabídnout.

automatické odesílání textových zpráv nabízejí mnohé alternativní aplikace, jako například textra či chomp sms, nicméně žádný z nich nenabízí podporu e-mailu, facebooku a twitteru v jednom rozhraní.

co aplikace do it later slibuje?

autoři svůj program v obchodě play deklarují jako “plánovač”, který umí automaticky posílat sms, e-maily a příspěvky na facebook a twitter. stačí nastavit text, datum a čas a aplikace sama zajistí, aby vše bylo odesláno dle vašeho přání.

zásadní funkce a vlastnosti v bodech:

  • plánování textových zpráv, včetně podpory dvou sim na androidu 5.1 a vyšším.
  • automatické odesílání e-mailů v zadaný čas.
  • automatické posílání příspěvků na sociální sítě facebook a twitter.
  • informace o splnění úkolu.
  • nespotřebovává baterii.

jak automaticky posílat sms a další texty?

aplikaci do it later jsme nainstalovali na redakční telefon oneplus s androidem 7.1.1. na telefonech s aktivním režimem úspory baterie je doporučeno vypnout optimalizaci, což provedete v systémovém nastavení v sekci baterie-optimalizace výdrže baterie, kde položku do it later přepnete do režimu neoptimalizovat. jen tak docílíte toho, že systém v rámci úspory energie aplikaci neukončí, a ta bude schopna automaticky posílat sms, e-maily a příspěvky.

po prvním spuštění budete požádáni o schválení oprávnění, pak se již ocitnete v jednoduchém prostředí aplikace. to se skládá ze tří záložek: pending (akce, čekající až nastane jejich čas), finished (dokončené akce) a discarded (nesplněné úkoly).

zadání nového plánu probíhá přes plovoucí tlačítko se symbolem plus. na další obrazovce si pak vyberete jednu z pěti možností:

  • remind – prostá připomínka, která se v zadaný čas objeví v notifikacích.
  • email – odeslání e-mailové zprávy v konkrétní den a čas.
  • sms – přes tuto volbu můžete automaticky posílat sms.
  • facebook – automatické publikování příspěvku na facebooku.
  • twitter – automatické odeslání tweetu na sociální síť twitter.

při prvním spuštění je vždy nutné autorizovat aplikaci – tedy zvolit účet a eventuálně se k němu přihlásit. v dalším kroku pak zadáte text, datum a čas odeslání. u textových zpráv samozřejmě také vyberete příjemce z adresáře, u e-mailů můžete navíc definovat předmět. volbou ask before send lze ovlivnit, zda se aplikace před odeslání zeptá uživatele. v případě facebooku lze při přihlášení nastavit, zda mají být automaticky publikované příspěvky veřejné, jen pro přátele nebo zvolenou skupinu (bohužel to nelze nastavit pro každý příspěvek zvlášť). k e-mailům a příspěvkům na sociální sítě lze navíc přiložit soubory – například dokumenty nebo obrázky.

dál už se nemusíte o nic starat – aplikace v zadaném čase automaticky odešle zadaný text tam, kam patří – smskou, e-mailem, na facebook či twitter. z více než týdenního testování můžeme konstatovat, že funguje naprosto spolehlivě a v tomto směru jí opravdu není co vytknout.

resumé

aplikace do it later vám může pomoci s automatickým posíláním textových zpráv, e-mailů a příspěvků na sociální sítě. její prostředí je jednoduché, nastavení všech parametrů je snadno pochopitelné. z hlediska očekávaných funkcí nechybí snad nic z toho, co bychom od podobné aplikace čekali. k úplné dokonalosti chybí snad jen lokalizace do češtiny a automatické odebrání diakritiky z textových zpráv.

do it later je v obchodě déle než rok a půl a za tu dobu si ji stáhlo přes padesát tisíc uživatelů. průměrné hodnocení známkou 4,4 svědčí o převažující spokojenosti. 7 mb velký balíček můžete zdarma instalovat a používat na zařízeních s androidem 4.1 a vyšším.

[appbox googleplay com.hnib.smslater]

využijete automatické posílání sms, e-mailů a příspěvků na sociální sítě?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)