Auta značek Audi a Volvo dostanou kompletní integraci Androidu

auta audi

Před třemi lety spustil Google službu Android Auto, kterou je ale stále potřeba mít propojenou s telefonem. Dnes Google odhalil další krok, a to auta, ve kterých bude speciální verze Androidu přímo integrovaná, takže nebude potřeba telefon.

Jako první se dočkají auta značek Volvo a Audi

Z příspěvku na oficiálním blogu Googlu jsme se toho moc nedozvěděli, a to z toho důvodu, že kompletní odhalení přijde za dva dny na konferenci Google I/O. Zde bychom se měli dočkat i prvních funkčních prototypů, nyní můžeme vidět alespoň dva obrázky. Prozatím víme, že řidiči budou moct například využívat Google Mapy, chytrého asistenta, pouštět hudbu přes Spotify apod. A to bez nutnosti mít auto propojené s telefonem.

android-volvo

Zároveň se přes Android budou ovládat i různé funkce auta, jako je třeba otevírání oken, nastavování klimatizace atd. V automobilech Audi budou navíc stále dostupné i mapy HERE. Majitelé těchto nových aut si tak budou moct vybrat z více možností pro navigování. Plnohodnotnou verzi Android Auto jsme již vyzkoušeli minulý rok.

Měl by se podle vás Android rozšířit do více aut?

Zdroj: blog.google.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)