Samsung není jediný. AUO představuje AMOLED displej a další

150825_1_L

Vedle vylepšování taktu procesorů, zvětšování operační paměti a přidávání nejrůznějších čidel bychom neměli zapomínat také na displej, který je jednou z nejdůležitějších součástí chytrých telefonů nebo jiného příslušenství. O tom ví své také společnost AU Optronics Corp neboli AUO, která oznámila několik novinek na poli zobrazovacích panelů.

AUO představilo několik displejů pro chytré hodinky

AUO displeje

Mezi nimi tak můžeme najít například tenký 1,5“ nebo 1,6“ AMOLED displej ve tvaru čtverce, který je šitý na míru pro chytré hodinky. Celý panel disponuje tloušťkou 0,45 mm, což může značně dopomoci ke stylovému vzhledu samotných hodinek. Oznámení se dočkal také 1,3“ displej využívající technologii LTPS umožňující vynikající čitelnost na přímém slunci a nízkou náročnost na spotřebu energie.

AUO

Vedle hodinek se dostalo rovněž na oznámení UHD zobrazovacího panelu pro chytré telefony. Ten se chlubí úhlopříčkou 6“ a zvládne rozlišení 4K. Ten se může pochlubit širokou škálou barevného spektra, vynikající jemností a vysokým jasem. Své zastání zřejmě najde především u telefonů vyšší cenové kategorie, neboť jeho cena jistě nebude nízká. Společnost AUO nakonec oznámila také 14“ oT-Lite displej nabízejícího podporu profesionálního grafického stylusu. Ten nám umožní pohodlné malování či psaní přímo na displej.

Zdroj: androidcommunity.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)