Asus ZenFone 5 oficiálně představen: Je libo iPhone X s Androidem?

asus zenfone 5

Asus dnes představil ZenFone 5 a 5Z a již z první fotografie, kterou můžete vidět, je jasné, jakým směrem se to ubírá. ASUS se rozhodl jít s trendem a “vypůjčil” si designové prvky od společnosti Apple. Vše ale běží samozřejmě na Androidu. A co specifikace?

Telefony ASUS ZenFone 5 i 5Z se hodně inspirují u Applu

Ve skutečnosti jde dokonce o dva telefony, které jsou po designové stránce zcela shodné. IPS displej o úhlopříčce 6,2 palců s Full HD+ rozlišením zabírá 90 % přední strany rovněž u obou telefonů. Rozměrově jsou na tom podobně jako klasické 5,5 palcové telefony s poměrem stran 16:9. Na zadní straně se nachází sklo s 2,5D zaoblením, čtečka otisků prstů a také duální fotoaparát.

Modely ZenFone 5Z a ZenFone 5 jsou vybaveny duálními fotoaparáty, kdy hlavní má 12 MPx, o sekundárním v tuto dobu ještě nevíme. Fotoaparát kombinuje senzor Sony IMX363 s pixely o velikosti 1,4 μm, širokoúhlý 120° objektiv a clonu f/1,8, nebo OIS. Nechybí ani AI Photo Learning pro nastavení fotoaparátu podle světelných podmínek.

Rozdíly mezi těmito dvěma telefony jsou v parametrech. Zatímco ZenFone 5Z je vlajkový model, ZenFone 5 se zařadí do střední třídy. O výkon se stará v modelu ZenFone 5Z Snapdragon 845, který doplní až 8 GB RAM a 256 GB úložiště.

ZenFone 5 pohání jako první smartphone na světě procesor Qualcomm Snapdragon 636, který jde ve stopách předchůdců jako je Snapdragon 630 nebo legendární Snapdragon 625. Opět nabízí dostatek výkonu pro každodenní používání telefonu, ale hlavně je úsporný. Dále má 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

Je rok 2018, takže ASUS nezapomněl ani na umělou inteligenci. Ta je dostupná pro oba modely a nazývá se ASUS AI Boost. Optimalizuje výkon ve hrách a při plnění dalších náročných úkolů. Pokud jde o zbylé parametry, tak nechybí USB-C, hybridní Dual Sim s podporou MicroSD karet, rovnou z krabice telefony poběží na Androidu 8 Oreo, baterii mají totožnou, a to 3 300 mAh. Nechybí ani 3,5 mm audio konektor.

Dostupnost obou modelů prozatím nebyla zveřejněna, cena pouze u modelu ZenFone 5Z. Pohybovat by se měla kolem částky 499 eur, v přepočtu cca 13 000 Kč. To není vůbec špatné za vlajkový model se Snapdragonem 845.

Jak se vám líbí design ZenFone 5? Zvolil podle vás Asus správnou strategii?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)