Asus Padfone S Plus: Tablet s highendovým telefonem v těle

asus padfone s plus titul

Vzpomínáte na zařízení zvané Padfone? Společnost Asus s tímto tabletem, o jehož pohon se staral vložený smartphone, poprvé přišla již v roce 2012. Od té doby se na trhu objevilo ještě pár jeho nástupců, avšak komerční trhák se z nich, na rozdíl od tabletů s připojitelnou klávesnicí zvaných Transformer Pad, zjevně nikdy nestal. Asus to však nevzdává a přichází s vylepšenou verzí přístroje držícího se tohoto konceptu. Asus Padfone S Plus, jak se novinka nazývá, nabídne vše, co by dobře vybavený tablet i smartphone měl obsahovat.

Co se týče chytrého telefonu samotného, ten disponuje 5palcovým FullHD (1920 x 1080 px) IPS displejem. Výkon má v tomto případě na starost Qualcomm Snapdragon 801 se čtyřmi jádry, tikajícími na frekvenci 2,3 GHz. Procesor je podpořen štědrou porcí operační paměti RAM, jejíž kapacita dosahuje 3 GB. Interní paměť nabízí neméně štědrých 64 GB, navíc rozšířitelných o microSD kartu. Hlavní fotoaparát má 13 MPx a je schopen záznamu videa až ve 4K. Přední kamerka disponuje 2 MPx. Asus však trochu podcenil baterii v telefonu, ta má totiž pouhých 2300 mAh.

O “docku”, který z telefonu udělá tablet, momentálně nemáme mnoho informací, dle všeho by však měl být totožný s tím, který se dodává v současnosti k prodávanému Padfonu. Měl by tedy disponovat 8,9″ displejem o rozlišení 1920 x 1200 px, 4990mAh baterií, 1MPx čelní kamerkou a stereo reproduktory.

Asus Padfone S Plus se již začíná prodávat v Malajsii, kde zákazníci za samotný telefon bez tabletového docku zaplatí 302 $ (cca 7500 Kč).

Jak se vám koncept Padfone líbí?

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)