Diamant a Hélium, takové jsou novinky od Archosu

Archos-Logo-AH2

Francouzská společnost Archos představila loni na podzim svůj dosud nejvýkonější model – Archos 50 Diamond. Ten se měl začít prodávat začátkem letošního roku. Start prodeje se sice opozdil, ale jeho výrobce nelení a už se na veletrhu IFA chystá představit jeho nástupce jménem „Archos Diamond S“. A spolu s ním i nástupce dalšího loňského smartphonu „Archos 50e Helium“.

 ARCHOS Diamond S

Archos Diamond S

Vyšší model (na obrázku výše) bude disponovat 5″ Super AMOLED displejem s rozlišením 720p. Osmijádrový MediaTek MT 6753 bude ve spolupráci s 2 GB operační paměti obstarávat výkon, o data se pak postará úložiště o kapacitě 16 GB. Pomocí MicroSD karet bude možné úložiště rozšířit o 32 GB, což je vzhledem k použitému hardwaru cílové skupiny postačující. Zážitky vám zaznamená 16 Mpx hlavní kamera a 5 Mpx přední kamera. Hned po rozbalení a zapnutí na vás bude čekat Android ve verzi 5.1 Lollipop. Celek pak bude živit baterie s kapacitou 2300 mAh. Archos pak na svých stránkách nabízí prohlídku smartphonu ve 3D renderu.

Archos 50e helium

Druhý zmíněný kousek, bude mít také 5″ displej s rozlišením 720p, tentokrát ale půjde o technologii IPS. Značný rozdíl je pak vidět ve zbylém hardwaru. Snapdragon 210 o taktu 1 GHz, 1 GB RAM a 8 GB interního úložiště jasně svědčí o tom, že toto bude opravdu low-endové zařízení. Málokterý uživatel tohoto smartphonu pak asi využije rozšíření úložiště až o 32 GB. Zadní kamera s rozlišením 8 Mpx a přední 2 Mpx také nesvědčí o vyšší třídě. Naopak dobrou zprávou pak může být Android ve stejné verzi, čili 5.1 Lollipop. Baterie bude mít kapacitu 2100 mAh. Tento smartphone pak bude k dostání i ve verzi s mobilními Windows a budou nést označení Archos 50 Cesium.

Oba dva smartphony budou k vidění na veletrhu IFA v Berlíně, konkrétně 4. září. Oba smartphony budou dostupné již v někdy v listopadu, ale jen na vybraných trzích. Známé jsou už i startovní ceny, které činí £ 159,99 (asi 5,920,- Kč) za Diamond S a £ 99.99 (asi 3,700,- Kč) za 50e Helium.

Tdroj: AndroidAuthority

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)