Neuvěříte, proč Apple záměrně zpomaluje starší iPhony

starsi iphony zpomaleni

Minulý týden se na internetu objevily informace o tom, že Apple záměrně zpomaluje starší iPhony. A to kvůli bateriím, které časem ztrácí kapacitu. Ještě do včerejšího dne šlo pouze o spekulace. Ty se ale dnes potvrdily. Apple snížení výkonu přiznal a zároveň řekl, že se jedná o funkci a ne chybu.

Starší iPhony se zpomalují záměrně, a to kvůli bezpečnosti

Apple dnes v oficiálním prohlášení potvrdil, že se starším iPhonům snižuje výkon a zároveň uvedl, že tuto funkci bude využívat i nadále. V této době už se začínají zpomalovat i loňské modely iPhone 7. A to po aktualizaci na iOS 11.2.

Důvodem, proč se snižuje výkon starších modelů jsou baterie. Ty podle Applu časem ztrácí kapacitu, což podle společnosti může omezovat používání telefonu. Snížením výkonu se prodlouží výdrž a zároveň s tím se má zabránit restartům telefonů.

apple-iphone-7-plus-uvod-1

Apple také hovoří o tom, že snížení výkonu je minimální a normálním použití nejde rozdíl poznat. Na druhou stranu po vydání nové verze iOS se vždy objevují mnohé zprávy, že na starších telefonech systém laguje. Právě tohle by mohl být jeden z důvodů. Mnozí to vidí jako “vynucení” k tomu, aby si lidé koupili nový model iPhonu. To Apple vyvrací. Každopádně největší problém není v této “funkci”, jak Apple prezentuje.

Větší problém je v tom, že Apple zatajil automatické snižování výkonu uživatelům a případně nenabídl možnost výběru. A kdyby se to minulý týden nezjistilo, tak by si stále tuto informaci nechal Apple pro sebe.

[aps_product_sz id=”409372″]

Co říkáte na tuto “funkci” Applu? Všimli jste si někdy po instalaci nové verze Androidu snížení výkonu telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)